Σε μια μεγάλη ματσάρα με πολλά γκολ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 4-3 της Λάρισας, στην αναμέτρηση της Super League U17.
Ο δικέφαλος του βορρά έβαλε… φρένο στο αήττητο των τελευταίων αγωνιστικών των “Βυσσινί”, ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι η ομάδα του Θεσσαλικού Κάμπου ότι δεν είναι στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος.
Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε νωρίς, στο 5′, όταν ο Βυρσωκινός έβγαλε τη σέντρα και ο Μπέρδος με πλασέ έκανε το 1-0. Στο 40′ με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή ο Τσίτσιλας έγραψε το 2-0 (πήρε την πάσα από τον Παπανικόπουλο), ενώ στο 50′ οι δυο τους άλλαξαν ρόλους με τον Τσίτσιλα να πασάρει και τον Παπανικόπουλο να σουτάρει εύστοχα. Το τέταρτο γκολ του ο ΠΑΟΚ το πέτυχε 55′ με τον Κυριαζίδη, έπειτα από την ασίστ του Μπέρδου.
Στο 70′ η Λάρισα μείωσε με πέναλτι που κέρδισε κι εκτέλεσε ο Ρίζος σε 4-1. Το 4-2 ήρθε στο 74′ μετά από σέντρα του Δημηνίκου και κεφαλιά του Γραββάνη. Λίγο αργότερα στο 80′ έγινε και το 4-3 με κάθετη πάσα του Ρίζου στον Δημηνίκο που σκόραρε με ωραίο πλασέ.
Συνθέσεις των ομάδων
ΠΑΟΚ: Μπελερής, Κυριαζίδης (60′ Κοσμόπουλος), Βυρσωκινός, Γκιόκα, Μπαταούλας, Ελευθεριάδης, Τσιφούτης (72′ Στύλος), Παπανικόπουλος (60′ Παπαδόπουλος), Μπέρδος (82′ Βασίλι), Τουρσουνίδης (60′ Κρομμύδας), Τσίτσιλας
Λάρισα: Σπανός, Αρσένης (67′ Μπαργιώτας), Γκρόζος, Δεμίρης, Αβραμούλης, Βαρσάμης (67′ Καλαθάς), Δημηνίκος (84′ Γουγουλιάς), Κουτζαηλίας (84′ Αγοραστός), Γραββάνης, Ρίζος, Μπιώτης (67′ Μπασδέκης)