Ο λόγος για την Ακαδημία της Δήμητρα Ευξεινούπολης, όπου αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία της χώρας μας.
Οι διοικούντες αποφάσισαν να καταργήσουν τις μηνιαίες συνδρομές και τα… δίδακτρα, προκειμένου να φτιάξουν τα τμήματα υποδομής τους.
Στην τοποθέτηση μέσω διαδικτύου, οι υπεύθυνοι σημειώνουν τα εξής:
“Η ιστορική άνοδος του συλλόγου μας αλλάζει πλέον τα δεδομένα και φέρνει άμεσα τεράστιες αναβαθμίσεις στα τμήματα υποδομής. Οι ακαδημίες μας μπαίνουν σε ΝΕΑ ΕΠΟΧΗ!
Έχοντας ως γνώμονα το μέλλον για το ποδόσφαιρο της περιοχής μας, η ΑΕ Δήμητρα Ευξεινούπόλης καλεί τους αθλητές του αύριο, να γίνουν σήμερα μέλη της αθλητικής μας οικογένειας, να γνωρίσουν τις αξίες του σεβασμού, του υγιούς συναγωνισμού και φυσικά να μάθουν κοντά μας, τα μυστικά της μπάλας!
Το μόνο που χρειάζεται από εσάς, είναι η αγάπη για το ποδόσφαιρο. Τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνουμε εμείς, καθώς η φετινή ένταξη στις ακαδημίες περιλαμβάνει: