Ο Γιώργος Νταβιώτης δεν είναι απλά ένας ποδοσφαιριστής που φέρνει ελπίδα στην ομάδα του Ατρόμητου για το μέλλον.
Είναι ένας από αυτούς που βρίσκονται στο σύλλογο και έχουν βγει μέσα από τα “σπλάχνα” του και όλοι περίμεναν από εκείνον πότε θα κάνει το μεγάλο βήμα προς τη πρώτη ομάδα.
Αυτό φαίνεται πως θα γίνει άμεσα!
Ο Σα Πίντο σε φιλικό που θα γίνει με τον Αστέρα Τρίπολης αναμένεται να χρήσει βασικό ή έστω να δώσει αρκετό χρόνο συμμετοχής στον πιτσιρικά που ξεκίνησε την καριέρα του στον Άγιο Ιερόθεο και μετά από δύο χρόνια βρέθηκε στις τάξεις της ομάδας του Περιστερίου.
Ωστόσο, ο Πορτογάλος τεχνικός δεν έχει στο νου του μόνο τον Νταβιώτη, αλλά και άλλους νεαρούς ποδοσφαιριστές που ανήκουν στα τμήματα υποδομής του συλλόγου, όπως οι είναι οι Κρουσέλ, Λαζαρίδης, Κάιο, Τριμμάτης, Παυλής, Στρούγγης που έχουν αγωνιστεί αρκετές φορές με την ομάδα U20 του Ατρόμητου και έχουν δείξει πως μπορούν στο μέλλον να γίνουν βασικοί και αναντικατάστατοι στα πλάνα του Πίντο.
Διαβάστε τι είχε πει ο Γιώργος Νταβιώτης στο www.talentabout.gr πριν μερικούς μήνες.