Το προηγούμενο διήμερο, η αγωνιστική δράση σε Super League U20 και U17 ήταν φουλ. Το talentabout.gr σας παρουσιάζει τους MVP των αγωνιστικών των δύο πρωταθλημάτων.
Στην 26η αγωνιστική της Super League U20 αυτός που ξεχώρισε με την απόδοση του, ήταν ο νεαρός μέσος της ΑΕΚ, Χρήστος Γιούσης (γεννημένος στις 08/02/1999).
Ο 18χρονος ποδοσφαιριστής ήταν εξαιρετικός στην αναμέτρηση της U20 της ΑΕΚ, απέναντι στην U20 του Παναθηναϊκού. Ήταν αρκετά δραστήριος, ενώ πέτυχε και τα 2 γκολ, με τα οποία η “Ένωση” ανέτρεψε το παιχνίδι και επικράτησε με 2-1 του “τριφυλλιού”.
Ο Χρήστος Γιούσης ανήκει στην ΑΕΚ από μικρή ηλικία, έχοντας περάσει από όλες τις ηλικιακές κατηγορίες της ομάδας, ενώ αγωνίζεται στην θέση του μέσου.
Σχετικά με την Super League U17, μεγάλος πρωταγωνιστής της 23ης αγωνιστικής ήταν ο νεαρός μέσος του Αστέρα Τρίπολη, Γιώργος Μαρίνος (γεννημένος το 2000).
Στο παιχνίδι κόντρα στην U17 του Λεβαδειακού, ο 17χρονος ποδοσφαιριστής αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι, είχε εξαιρετική παρουσία, ενώ πέτυχε και δύο γκολ. Ο Γιώργος Μαρίνος ανήκει στις Ακαδημίες του Αστέρα Τρίπολης από νεαρή ηλικία.