Το προηγούμενο διήμερο, η αγωνιστική δράση σε Super League U20 και U17 ήταν φουλ. Το talentabout.gr σας παρουσιάζει τους πολυτιμότερους ποδοσφαιριστές των αγωνιστικών των δύο πρωταθλημάτων.
Στην 25η αγωνιστική της Super League U20 αυτός που ξεχώρισε με την απόδοση του, ήταν ο νεαρός επιθετικός του Ολυμπιακού, Αργύρης Καμπετσής (γεννημένος στις 06/05/1999).
Ο 18χρονος ποδοσφαιριστής ήταν εξαιρετικός στην αναμέτρηση της U20 του Ολυμπιακού, απέναντι στην U20 του Παναθηναϊκού. Ήταν αρκετά δραστήριος, ενώ πέτυχε και 2 γκολ στην εκτός έδρας επικράτηση της ομάδας του με 3-1.
Ο Αργύρης Καμπετσής ανήκει στον Ολυμπιακό από μικρή ηλικία, έχοντας περάσει από όλες τις ηλικιακές κατηγορίες της ομάδας, ενώ αγωνίζεται στην θέση του επιθετικού.
Σχετικά με την Super League U17, μεγάλος πρωταγωνιστής της 9ης εξ’αναβολής αγωνιστικής ήταν ο νεαρός επιθετικός του Παναθηναϊκού, Αργύρης Δουγένης (γεννημένος στις 09/02/2000).
Στο παιχνίδι κόντρα στην U17 του Πλατανιά, ο 17χρονος ποδοσφαιριστής αγωνίστηκε σε όλο το παιχνίδι, είχε εξαιρετική παρουσία και πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.
Ο Αργύρης Δουγένης ανήκει στον Παναθηναϊκό εδώ και μερικά χρόνια όταν και πήρε μετεγγραφή από την Νίκη Αλίμου. Αγωνίζεται στην θέση του επιθετικού, φοράει το νούμερο “9“, ενώ έχει ύψος 1,77.