Ο νεαρός ποδοσφαιριστής βρήκε μια νέα στέγη στην καριέρα του, καθώς ανακοινώθηκε από τη νέα του ομάδα.
Ο λόγος για τον νεαρό Βασίλη Σιόντη (γεννημένος στις 27/06/2006), που κάνει την καριέρα του στην Γερμανία.
Ο νεαρός άσος αγωνιζόταν στην Astoria Walldorf και πλέον φορά τη φανέλα της U19 της Sandhausen, που τον ανακοίνωσε πρόσφατα.
Η νέα του ομάδα θα του φορέσει τη φανέλα της U19, αρχικά, ωστόσο στην Sandhausen τον απέκτησαν για την πρώτη ομάδα, όπου μετά από δοκιμές θα δουν το πότε θα πάρει την… προαγωγή.
Να πούμε πως η Sandhausen αγωνίζεται στην τρίτη κατηγορία του Γερμανικού πρωταθλήματος, με τον νεαρό ποδοσφαιριστή να έχει αρχίσει προπονήσεις με τη νέα του ομάδα.