Ο Ολυμπιακός πέρασε με 3-0 από την έδρα της Κηφισιάς και έχει ένα ακόμη παιχνίδι για να στεφθεί πρωταθλητής στη Super League U19.
Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν δοκάρι μόλις στο 8ο λεπτό με την κεφαλιά του Φλώκου, όμως ο Ολυμπιακός δεν άργησε να ισορροπήσει και να έχει δύο κλασικές ευκαιρίες με Καρανάτσιο και Χαραλαμπόγλου στο 24’ και στο 28’ αντίστοιχα.
Στο 30′ ήρθε η μεγαλύτερη στιγμή του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο, όταν μετά από πάσα του Παπακανέλλου, ο Μπακούλας σούταρε από το ύψος της περιοχής και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 69′ ο Καρανάτσιος έκλεψε την μπάλα, ο Χαραλαμπόγλου με πλασέ την έστειλε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό κάνοντας το 0-1.
Δέκα λεπτά αργότερα, ο Λιατσικούρας έκλεψε την μπάλα, είδε την κίνηση του Καρανάτσιου και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-2.
Το τελικό 0-3 για τον Ολυμπιακό σημείωσε στο 82’ με διαγώνιο σουτ ο Κουτσογούλας, εκμεταλλευόμενος την κάθετη πάσα του Πνευμονίδη.
Συνθέσεις των ομάδων
Κηφισιά: Ρόμπερτς, Γιαματζίδης, Κατσανεβάκης (72’ Αραπίτσας), Χαχουλής, Λουκάς (60′ Σκιαδαρέσης), Παπατριανταφύλλου (72’ Τοποβίτι), Πόθας, Κατωπόδης, Ζώνιος (65′ Παπαδόπουλος), Φλώκος, Δρόσος.
Ολυμπιακός: Κουράκλης, Δάμα, Παναγάκος (50′ Πνευμονίδης), Πρεκατές (80′ Πλειώνης), Κ.Κωστούλας, Μπακούλας, Καρανάτσιος, Μουζακίτης, Χαραλαμπόγλου, Παπακανέλλος (72′ Λιατσικούρας), Κουτσογούλας.