Ένας εκ των πρωταγωνιστών της U19 του Ολυμπιακού στο Πρωτάθλημα Ευρώπης, Άγγελος Σίνα, επέλεξε την Εθνική ομάδα που θα εκπροσωπήσει.
Όπως αποκάλυψε το Μέσο της γειτονικής μας χώρας, “Panorama Sport”, ο 20χρονος τερματοφύλακας που εντυπωσίασε με τις εμφανίσεις του στη μαγική πορεία της U19 του Ολυμπιακού μέχρι την κορυφή της Ευρώπης και την κατάκτηση του Youth League, επέλεξε να εκπροσωπήσει την εθνική ελπίδων της Αλβανίας και αναμένεται να βρεθεί στις επερχόμενες κλήσεις του προπονητή της, Αλμπάν Μπούσι.
Η ΕΠΟ έκανε την δική της προσπάθεια για να πείσει τον ταλαντούχο κίπερ να φορέσει τη “Γαλανόλευκη”, αλλά ο ίδιος επέλεξε την Αλβανία, από την οποία κατάγεται, θέλοντας να τιμήσει το Εθνόσημο της πατρίδας του.
Αξίζει να σημειωθεί ότι μέχρι να παίξει στην ανδρική ομάδα, θα έχει δικαίωμα επιλογής να αλλάξει και να αγωνιστεί με την Εθνική μας, τουλάχιστον για την ώρα όμως η επιλογή του είναι η Αλβανία.