Ο νεαρός ποδοσφαιριστής κατάφερε και να πάρει την ευκαιρία, αλλά και να… την κρατήσει καλά, με τον προπονητή του να τον ρίχνει στα “δύσκολα”.
Ο νεαρός Απόστολος Αποστολόπουλος (γεννημένος στις 11/12/2002) πήρε το… βάπτισμα του πυρός από τον Μεντιλίμπαρ στο παιχνίδι με την Άστον Βίλα, κάνοντας το ντεμπούτο του με την πρώτη ομάδα.
Αλλά δεν σταμάτησε εκεί!
Αγωνίστηκε και κόντρα στην ΑΕΚ, αλλά όχι σαν αλλαγή, σαν βασικός, με τον Μεντιλίμπαρ να δείχνει την εμπιστοσύνη του στον νεαρό.
Ο νεαρός δεν άρπαξε μόνο την ευκαιρία απ’ τα… μαλλιά, αλλά και έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ.
Ο Βάσκος τεχνικός συνεχώς μιλά με τον νεαρό άσο και τον περιμένει στη συνέχεια, ενώ είναι δεδομένο πως θα τον πάρει μαζί του το καλοκαίρι στην προετοιμασία. Κάτι που περίμενε κι ο ίδιος, ώστε να μπορέσει να διεκδικήσει θέση στο ρόστερ της πρώτης ομάδας.