Ο Άρης κατάφερε να επικρατήσει του ΠΑΣ Γιάννινα, με σκορ 2-0, για την δεύτερη φάση της Super League U15.
Τα γκολ για την ομάδα του Στράτου Γιαπουτζή σημείωσαν οι Γατσώρης (17′) και Κυριαζής (65′).
Μάλιστα ο Καραμίχος απέκρουσε πέναλτι κρατώντας τους Ηπειρώτες “ζωντανούς”, που έχασαν σημαντικές ευκαιρίες με τους Κλήμη δύο φορές και Πουλόπουλο με κεφαλιά μετά από κόρνερ
Συνθέσεις των ομάδων
Άρης: Σαββουλίδης, Βοριαζίδης, Παπαδόπουλος Ο., Ευστρατίου, Παπαδόπουλος Μ., Αμπελάς (79’ Πατζιαράς), Κυριαζής, Σιούτας (72’ Μαλλίνης), Τοζίδης (79’ Βανδήρας), Χατζηχαριστός (40’ Μορφίδης), Γατσώρης (79’ Τιτίρλας).
ΠΑΣ Γιάννινα: Kαραμίχος, Mακρής, Σίντος, Xρήστου(40′ Tσίτσιος), Nτούμας, Πουλόπουλος (70’ Tσιάστας), Kλήμης, Mανουσαρίδης, Iωαννίδης (40’ Kόρος), Mπάκος (55’ Mαυρίδης), Πίνας (70’ Eυαγγέλου)