Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-0 του Ατρομήτου, στον ημιτελικό αγώνα των μπαράζ της Super League U17.
Στο 40′ οι “ερυθρόλευκοι” πήραν κεφάλι στο σκορ, όταν μετά από πίεση ψηλά και κλέψιμο, ο Τζάμαλης πλάσαρε για το 1-0.
Στο 50′ ο Φράγκος εκτέλεσε κόρνερ, η άμυνα του Ατρόμητου δεν κατάφερε να απομακρύνει με αποτέλεσμα παίκτης της ομάδας του Περιστερίου να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 2-0.
Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 54′ ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι αμυντικού στην περιοχή, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τζάμαλης.
Ο Ατρόμητος προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει κάποιο γκολ, παρά τις στιγμές του, ολοκληρώνοντας την παρουσία του στο πρωτάθλημα.
Συνθέσεις των ομάδων
Ολυμπιακός: Γεωργακόπουλος, Σκουρόπουλος, Φράγκος (78′ Γιωτόπουλος), Καρκατσάλης, Θεοδωρίδης, Φίλης (60′ Καρακώστας), Μιχαηλίδης (69′ Λάνα), Φλούδας, Τζάμαλης (69′ Ζουριδάκης), Πλης (60′ Κτενάς), Βασικαλόπουλος
Ατρόμητος: Κατσάρας, Σπηλιόπουλος, Σεφεράι, Βαρδακώστας, Φρέρης, Μανωλάκος (65′ Μάνδαλος), Κοκκοριάς (58′ Ανδριώτης), Λειβαδάρος (75′ Τασιούλας), Ζότο (75′ Πετρόπουλος), Κώτσης, Πεχλιβανίδης (58′ Μπουρλάκου)