Ο Παναθηναϊκός κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-0 επί του Λεβαδειακού, παίρνοντας έτσι πρόκριση στην επόμενη φάση της Super League U17.
Οι Πράσινοι επικράτησαν με 3-0 του Λεβαδειακού για τη 18η και τελευταία αγωνιστική και σε συνδυασμό με την ήττα του Ολυμπιακού απ’ τον Ατρόμητο, σφράγισαν την απευθείας πρόκριση στο Final 4, όπου θα διεκδικήσουν τον τίτλο.
Η U17 του Παναθηναϊκού άνοιξε το σκορ στο 35′ με σουτ του Τρίκατζη μέσα απ’ την περιοχή. Στο 57′ ο Θεοχάρης σκόραρε για δεύτερη φορά με μακρινό σουτ, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 72′ ο Ντρέμποβα.
Οι Πράσινοι κυριάρχησαν στο γήπεδο και πέρα απ’ τα τρία γκολ, είχαν ένα δοκάρι και πολλές ευκαιρίες για μια ευρύτερη νίκη.
Συνθέσεις των ομάδων
Παναθηναϊκός: Μπονόβας, Χαντζάρας (61′ Σανδραμάνης), Μπουλμπασάς, Λατιφάι, Βύντρα (75′ Μαρκεζίνης), Θεοχάρης, Μακρυπίδης, Ζέκα (75′ Καρούζος), Τερζής (61′ Ντέμπροβα), Τρίκατζης (70′ Κουτσώνας), Κουτρελάκος.
Λεβαδειακός: Μάστορης, Κολυμπίρης, Κατσογιάννης, Τριάντης, Ροζανάς, Αυγέρης, Μπεϊνάς, Παπαδοιράμης, Μπαρδόλι, Μπέρδος, Μήτρου.