Ό Γάλλος αναφέρθηκε στα παιδιά της U19, που έχουν μπροστά τους το δύσκολο παιχνίδι των ημιτελικών στο Youth League.
Ο Κρίστιαν Καρεμπέ αναφέρθηκε στα παιδιά της Ακαδημίας, αλλά και την… προαγωγή τους στην πρώτη ομάδα τη νέα σεζόν
Ο Αθλητικός Διευθυντής των “ερυθρόλευκων” δήλωσε:
Το να μιλάω για τη Ναντ με φέρνει πίσω στα νεανικά μου χρόνια. Το κύριο χαρακτηριστικό όταν έχεις μια Ακαδημία, είναι να παράξεις μερικούς παίκτες με ποιότητα και να τους δώσεις την ευκαιρία να παίξουν στην πρώτη ομάδα. Ωστόσο, κι εμείς έχουμε μερικά παιδιά που από την επόμενη σεζόν θα είναι μέλη της πρώτης ομάδας. Επομένως, κάθε ομάδα έχει τη φιλοσοφία της και η Ναντ έχει αυτή τη φιλοσοφία, να παράγει παίκτες και να παίζουν στην πρώτη ομάδα. Το 1996, που πήραμε το πρωτάθλημα στην Ναντ ήμασταν 11 παίκτες προερχόμενοι από τις Ακαδημίες. Ο στόχος είναι να κερδίσουμε τον τελικό. Όταν είσαι στην τελική τετράδα, ο στόχος είναι να προκριθείς και να παίξεις στον τελικό. Έχουν τη γνώση, έχουν τώρα την εμπειρία και είμαι βέβαιος, ότι θα πάμε στον τελικό. Είναι λογικό. Και ναι θέλω τη νίκη