Ο ΠΑΟΚ κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 του Μακεδονικού, για την δεύτερη φάση της Super League U15.
Το πρώτο γκολ για τον ΠΑΟΚ πέτυχε ο Σούβλατζης στο 72′, έπειτα από την ασίστ του Δημητρακόπουλου και λίγα λεπτά μετά, στο 74′, ο Χαλδέζος διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Μίσχος.
Συνθέσεις των ομάδων
ΠΑΟΚ: Μανασίδης, Τοπαλίδης (40′ Δεμίρης), Δημητρακόπουλος, Σνάουτσνερ, Γκέρσος, Μίσχος, Μηντής (55′ Μπάσδας), Λαζαρίδης, Μπουκλάς (50′ Σούβλατζης), Σέφα (65′ Γκαβανούδης), Μεταξάς (50′ Χαλδέζος)
Μακεδονικός: Κιοπελεκόπουλος, Κοτσαρίδης, Δανίδης, Καζέλης, Αϊβάζογλου, Κυριακίδης, Αβαγγιάν, Μασμανίδης, Καμπέρης, Αργυρίου, Ρεπανίδης
Αλλαγές: Σπυριδωνίδης, Χατζηευαγγέλου