Ολυμπιακός και Αστέρας Τρίπολης κατάφεραν να μείνουν στην ισοπαλία με 1-1, για την δεύτερη φάση της Super League U15.
Στο 11ο λεπτό μετά από οργανωμένη επίθεση και καλή κυκλοφορία της μπάλας, ο Αγγελόπουλος είδε την κίνηση του Σεφερλή και ο τελευταίος με όμορφο τελείωμα έκανε το 1-0 για τους “ερυθρόλευκους”.
Ο Αστέρας Τρίπολης κατάφερε να ισοφαρίσει στην τελευταία φάση του αγώνα με τον Βουνάτσο, όταν μετά από ένα γέμισμα και μία λάθος εκτίμηση της άμυνας πλάσαρε σε κενή εστία ο νεαρός των φιλοξενούμενων.
Συνθέσεις του αγώνα
Ολυμπιακός: Ταβουλάρης, Σιώζιος (65′ Κωστής), Τσαλαπατανάκης, Φαρίνης, Γούσιος, Μωϋσιάδης, Αγγελόπουλος, Παπαγεωργίου (65′ Μαγλογιάννης), Λαζαρίδης (50′ Γορανίτης), Σεφερλής (70′ Μάρας), Παναγόπουλος.
Αστέρας Τρίπολης: Τσομπανίδης, Ζορμπαλάς (55′ Γιακουμής), Κόρο (60′ Λούντζης), Νίκου, Βουνάτσος, Βεργέτης (40′ Ματθαιόπουλος), Αδάμος, Δουρής (55′ Καλογιαννίδης), Ζόγκου, Λαμπρόπουλος (70′ Κάππος), Πιέρρος