Οι δυο νεαροί ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού κατάφεραν να ξεχωρίσουν και πήραν μια σημαντική διάκριση από την UEFA.
Οι Κώστας Κωστούλας και Άγγελος Σίνα είδαν τα ονόματα τους στην κορυφαία ενδεκάδα της εβδομάδας του Youth League, μετά τις εξαιρετικές τους εμφανίσεις στον προημιτελικό εναντίον της Μπάγερν Μονάχου.
Ο πρώτος ήταν εξαιρετικός στα αμυντικά του καθήκοντα καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ ο δεύτερος προστάτευσε με επιτυχία την εστία του Ολυμπιακού, βοηθώντας και εκείνος στην πρόκριση των “ερυθρολεύκων”
Σύμφωνα με το Sofascore ο νεαρός Σίνα πήρε βαθμό… 8,3 για την εμφάνιση του, ενώ ο Κωστούλας έφτασε το 7,5, μπαίνοντας στην καλύτερη ενδεκάδα μαζί με τους Ριμπέιρο (Πόρτο), Ναβέρος (Ρεάλ), Φερνάντες (Μπάγερν), Γκαρθία (Ρεάλ), Ασουμάνι (Ναντ), Μόρα (Πόρτο), Αντράντε (Πόρτο), Καντέ (Πόρτο) και Χόλγιουντ (Κοπεγχάγη)
UEFA Youth League Team Of The Week. ⬇️ @SofascoreINT pic.twitter.com/65ILaeABGU
— GalaScouting (@GalaScout1ng) March 14, 2024