Οι Έλληνες επιθετικοί που αγωνίζονται στην Ολλανδία συνηθίζουν να σκοράρουν… κατά ριπάς και ο Μιχάλης Κοσίδης δεν αποτελεί εξαίρεση, παίζοντας με την φανέλα της Φένλο στην δεύτερη Κατηγορία.
Ο Ελληνας φορ που αγωνίζεται στην ομάδα της δεύτερης ολλανδικής κατηγορίας με τη μορφή του δανεισμού από την ΑΕΚ, σκόραρε έκτη φορά στην αγωνιστική περίοδο και συνεχίζει την ανοδική του πορεία στα γήπεδα της Ολλανδίας.
Στον αγώνα της ομάδας του απέναντι στην Καμπούρ βρήκε δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 2-2. Αυτό ήταν μάλιστα το έκτο τέρμα του σε 22 εμφανίσεις μέσα τη σεζόν.
Δείτε το γκολ
Jaaaaaaaaaa…Michalis Kosidis scoort de 2-2 #CAMVVV pic.twitter.com/zaVjqNQHxQ
— 🟥🟨 🟩 IKKE🟥🟨 🟩 (@jaikbenhet1960) February 10, 2024