Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ, στην αναμέτρηση της 21ης αγωνιστικής της Super League U19.
Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο αποτελεσματικοί και προηγήθηκαν με 0-2. Το σκορ άνοιξε στο 32′ ο Τηλαβεριδης, ενώ στο 38′ ήρθε το δεύτερο γκολ από τον Χριστόπουλο μετά από εκτέλεση κόρνερ.
Η ΑΕΚ αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και μείωσε στο 59′ με τον Γεωργέα μετά από ωραία προσπάθεια και σέντρα του Μούτσα, και πίεσε στη συνέχεια για την ισοφάριση.
Το 1-2 δεν άλλαξε, αν και στις καθυστερήσεις χάθηκαν δύο καλές ευκαιρίες από τον αρχηγό Αντωνόπουλο που στα τελευταία λεπτά είχε περάσει στην επίθεση.
Συνθέσεις των ομάδων
ΑΕΚ: Καλλιάρος, Σβίγκος, Αντωνόπουλος, Χριστακόπουλος, Χατζηνικολάου, Κρουσελνίτσκι, Κολιμάτσης, Μούτσα (65′ Παλαιολόγου) Ανδρικόπουλος (75′ Γιαννούλης) Γεωργέας (65′ Βασίλας) Κοντορουχάς (84′ Διαμαντόπουλος)
Αστέρας Τρίπολης: Αρχοντακάκης, Καπέρδας, Χριστόπουλος (75′ Μποτόπουλος), Καραγλάνης, Λάσκαρης, Θωμάϊ, Ντερβίση (88′ Νικολόπουλος), Παπαδημητρίου, Τηλαβερίδης (88′ Κάλα), Παπαδόπουλος Α., Κεδίκογλου (80′ Μπάτση)