Η ΑΕΚ νίκησε 5-0 την Παναχαϊκή σε αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής της Super League U15, που διεξήχθη την χθεσινή ημέρα.
Τα γκολ των γηπεδούχων πέτυχαν οι Τιφιλίδης (31′) Ξυνής (44′) Ποντίκης (55′) Βασιλειάδης (61′) και Σκαναβής (70′), που “υπέγραψαν” ένα σημαντικό τρίποντο.
Ο προπονητής Βασίλης Αποστόλου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε ποδοσφαιριστές που είχαν παίξει λιγότερο ή καθόλου κι έτσι μετά το σημερινό αγώνα έχουν αγωνιστεί στην εφετινή Super League U15 όλα τα παιδιά του ρόστερ της ομάδας.
Συνθέσεις των ομάδων
ΑΕΚ: Τακεσιάν, Ρίννης, Κουμουκέλης (50′ Ποντίκης) Βασιλειάδης, Τσιπουρλιάνος (60′ Κατσαβός) Στεργιαρόπουλος (55′ Νικολάου) Ξυνής, Μπουζίκας, Τιφιλίδης (50′ Σκαναβής) Κολιμάτσης (55′ Αδάμος) Λαμπριανίδης
Παναχαϊκή: Αναμένεται