Το υψηλό εμπόδιο της Μπάγερν Μονάχου θα κληθούν να ξεπεράσουν τα… φοβερά και τρομερά παιδιά του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου στα προημιτελικά του Youth League.
Η ομάδα του Ολυμπιακού βρισκόταν πίσω στο σκορ από τη Λανς στο σκορ με 0-2, αλλά στο δεύτερο μέρος έβγαλε αντίδραση και το γύρισαν σε 2-2.
Κάπως έτσι έγινε η πρώτη ελληνική ομάδα που το καταφέρνει στη συγκεκριμένη διοργάνωση, θέλοντας να φτάσει και στα… ημιτελικά.
Στον μονό νοκ-άουτ προημιτελικό που θα διεξαχθεί το διήμερο 12-13 Μαρτίου, τα φοβερά και τρομερά παιδιά του Σωτήρη Συλαϊδόπουλου θα κληθούν να ξεπεράσουν το εμπόδιο μιας υπερδύναμης της Ευρώπης, η οποία επικράτησε με 3-2 της Φέγενορντ. Τα γκολ για τους Βαυαρούς τα έβαλαν οι Βίμερ, Φερνάντεθ και Ντεμιρκάν.