Στην Ελλάδα θα συνεχίσει την καριέρα του ο Βασίλης Παυλίδης, αφού η ολλανδική Τοπ Ος ανακοίνωσε πως αποχώρησε από την ομάδα και πήρε μεταγραφή στην ΑΕΚ ως ελεύθερος.
Ο 21χρονος αμυντικός έλυσε το συμβόλαιό του με την ολλανδική Τοπ Ος στην οποία μετακόμισε το περασμένο καλοκαίρι μετρώντας 15 συμμετοχές και θα ενσωματωθεί στην ΑΕΚ Β‘.
Η “Ένωση” οριστικοποίησε τη συμφωνία με τον 21χρονο αριστερό μπακ και ο νεαρός εντάσσεται επίσημα στην δεύτερη ομάδα, που θα πάρει ευκαιρίες αρχικά και στη συνέχεια θα ανέβει στην πρώτη, αφού ο Αλμέιδα θα τον παρακολουθεί στενά.
Ο Παυλίδης είναι γεννημένος στις 4 Σεπτεμβρίου 2002 με ύψος 1,86 και είχε βρεθεί από πολύ νεαρή ηλικία στην Ακαδημία της Σάλκε, φτάνοντας να αγωνιστεί και με την πρώτη ομάδα σε έναν αγώνα της Μπουντεσλίγκα τον Μάιο του 2021.
Στη συνέχεια εντάχθηκε στη δεύτερη ομάδα της AZ Aλκμααρ και από το καλοκαίρι του 2022 ανήκε στην Τοπ Ος, η οποία αγωνίζεται στη Β’ Κατηγορία της Ολλανδίας.