Ώρα για “μάχη” για τους δύο υπερταλαντούχους αθλητές της Ελλάδας. Συγκεκριμένα, οι Μίλτος Τεντόγλου και Ανδρέας Πανταζής βρίσκονται στη Γαλλία για να τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.
Πιο αναλυτικά, ο 22χρονος (γεννημένος στις 18/03/1998) αθλητής έκανε ικανοποιητικό ντεμπούτο στην Καρλσρούη, όπου είχε καλύτερο άλμα στα 8,05 μ. και έδειξε έτοιμος για ακόμη μεγαλύτερες προσπάθειες.
Στη Μετς θα βρεθεί αντιμέτωπος για δεύτερη φορά φέτος με τον Κουβανό Μάικελ Μασό και θέλει να υπερασπιστεί το χρυσό μετάλλιο που κέρδισε στο Τορούν.
Από την άλλη, ο 20χρονος (γεννημένος στις 04/06/2000) Πανταζής κάνει την πρώτη του εμφάνιση καθώς είχε μείνει εκτός για κάποιο χρονικό διάστημα, λόγω ενός σοβαρού τραυματισμού τον περασμένο Δεκέμβρη. Αναμένεται μάλιστα, να φανεί και η κατάσταση του ενόψει της συνέχειας.