Μπορεί μόλις να επέστρεψε, ωστόσο, ο Κωνσταντίνος Μαυροπάνος κατάφερε να διακριθεί!
Έχει αρχίσει να του… αρέσει η Γερμανία του νεαρού.
Ειδικότερα, ο Μαυροπάνος συμπεριλήφθηκε στην καλύτερη ενδεκάδα των μεταγραφών της φετινής Bundesliga!
Οι άνθρωποι της κορυφαίας κατηγορίας του γερμανικού ποδοσφαίρου δημιούργησαν την εν λόγω κορυφαία ενδεκάδα με τους ποδοσφαιριστές που μεταγράφηκαν κατά το καλοκαίρι του 2020.
Φυσικά, η παρουσία του 22χρονου (γεννημένος στις 11/12/1998) κεντρικού αμυντικού ξεχωρίζει, με τον ταλαντούχο ποδοσφαιριστή να αφήνει το στίγμα του κατά την περσινή σεζόν, με την φανέλα της Νυρεμβέργης, στην δεύτερη κατηγορία του γερμανικού ποδοσφαίρου.
Πλέον, ο Έλληνας αμυντικός βρίσκεται στην Στουτγκάρδη, με την οποία πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του την περασμένη εβδομάδα, στο ισόπαλο 1-1 με την Μπάγερ Λεβερκούζεν.
Βέβαια, ο Μαυροπάνος δεν κατάφερε να ολοκληρώσει το παιχνίδι, καθώς αποχώρησε ως τραυματίας στο 70ο λεπτό, με τον πρώην άσο του ΠΑΣ Γιάννινα να αντιμετωπίζει πολλαπλά προβλήματα τραυματισμών τους τελευταίους μήνες.
Ως γνωστόν, ο νεαρός ανήκει στην Άρσεναλ, η οποία τον έχει παραχωρήσει δανεικό στην Στουτγκάρδη, με τον ίδιο να προσαρμόζεται αμέσως στην Bundesliga, στην οποία και φαίνεται να… κολλάει περισσότερο, σε σχέση με την Premier League.
Δείτε την σχετική ανάρτηση της Bundesliga:
Agree/Disagree?
Let's hear it 👇 pic.twitter.com/cCH5oPBkoK
— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) October 10, 2020