Ήδη από το ξεκίνημα έδειξε τις φετινές του προθέσεις ο πρωταθλητής ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε με το επιβλητικό 5-0 της Λάρισας για την πρώτη αγωνιστική της Super League U19.
Ότι δεν κατάφερε στο πρώτο ημίχρονο το… κατάφερε στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ.
Τόσο οι “ασπρόμαυροι” όσο και οι ποδοσφαιριστές της Λάρισας δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα στο πρώτο 45λεπτο της μεταξύ τους αναμέτρησης, με τους νεαρούς του ΠΑΟΚ να δείχνουν τα… δόντια τους στην συνέχεια.
Συγκεκριμένα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 51ο λεπτό με τον Κωσνταντέλια, που πέρασε ως αλλαγή στο παιχνίδι, ενώ το 2-0 έγινε στο 65′ από τον Αβεντισιάν.
Οι πιτσιρικάδες του Γκαρσία παραβίασαν ξανά την αντίπαλη εστία σχεδόν δέκα λεπτά αργότερα, για το 3-0, με δράση τον Γκορτεζιάνι, ενώ τρία λεπτά μετά έκαναν το 4-0, με τον Κωσνταντέλια να χρίζεται και πάλι σκόρερ.
Το… τελειωτικό χτύπημα ήρθε και πάλι από τον… καυτό Γκορτεζιάνι, στο 87ο λεπτό, διαμορφώνοντας έτσι το τελικό αποτέλεσμα.
Εξαιρετική εμφάνιση από τους ταλαντούχους ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ, οι οποίοι φαίνονται… διψασμένοι για ακόμη ένα πρωτάθλημα.
Δείτε το φωτογκάλερι της αναμέτρησης (ΕΔΩ)
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΠΑΟΚ: Μπαλωμένος, Παναγιώτου (68′ Κουλιεράκης), Μανωλιούδης, Τάχατος, Αβεντισιάν, Γιαξής, Γρόσδης, Τσοπούρογλου (61′ Σπυράκος), Πανίδης, Κουλούρης (46′ Κωσνταντέλιας), Γκορτεζιάνι (86′ Κουτεντάκης)
Λάρισα: Αναμένεται