Το… έριξε στις γροθιές ο Λεο Ζαμπά.
Ο 21χρονος άσος του ΠΑΟΚ (γεννημένος στις 2/8/1998) δεν σταματάει τη γυμναστική ακόμα και σε περίοδο ξεκούρασης και φροντίζει να διατηρεί τη φόρμα του στο ακέραιο.
Ο Βραζιλιάνος δείχνει μεγάλο ζήλο να επιστρέψει έτοιμος στην προετοιμασία των Θεσσαλονικιών και δεν διστάζει να αλλάζει μέχρι και το πρόγραμμα εκγύμνασης του.
Γι αυτό και σημερινό του πρόγραμμα περιλάμβανε μποξ. Ο Ζαμπά φόρεσε τα γάντια και τα αθλητικά του και “ξέδωσε” με όλη του την ορμή στον σάκο, παίρνοντας μία γεύση από την καθημερινότητα του παλαίμαχου πυγμάχου, Μάικ Τάισον.
Δείγμα της όρεξης του να επιστρέψει κανονικά στις υπηρεσίες του Αμπέλ Φερέιρα ενόψει της νέας σεζόν.