Από μαγνητική εξέταση θα περάσει ένα νεαρό… αστεράκι του Παναθηναϊκού.
Πονοκέφαλο… προκάλεσε στον προπονητή των “πρασίνων” το τελευταίο πιθανό πρόβλημα τραυματισμού ενός νεαρού ποδοσφαιριστή.
Συγκεκριμένα, ο Γιάννης Μπουζούκης, κατά τη διάρκεια της σημερινής προπόνησης του Παναθηναϊκού, αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον προσαγωγό και με εντολή του ιατρικού τιμ θα υποβληθεί σε μαγνητική εξέταση προκειμένου να διευκρινιστεί εάν ο νεαρός αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού.
Ο 22χρονος (γεννημένος στις 27/03/1998) μεσοεπιθετικός προέρχεται από τις ακαδημίες του συλλόγου και τα τελευταία χρόνια αποτελεί αναπόσπαστο κομμάτι της αρχικής ενδεκάδας.
Οι άνθρωποι της αθηναϊκής ομάδας έχουν μεγάλες βλέψεις για τον ταλαντούχο ποδοσφαιριστή, ο οποίος το καλοκαίρι του 2016 υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο, με την Μπράγκα αλλά και ακόμη μία πορτογαλική ομάδα να εξετάζουν την περίπτωση του.
Μέχρι σήμερα έχει πραγματοποιήσει 70 εμφανίσεις σε όλες τις διοργανώσεις, σημειώνοντας 6 γκολ και μοιράζοντας 5 ασίστ.
Επίσης σε εθνικό επίπεδο είναι διεθνής με την U21 της Εθνικής Ελλάδος, την οποία και έχει εκπροσωπήσει 9 φορές, πετυχαίνοντας 3 τέρματα.