Ο νεαρός ποδοσφαιριστής Μπράιτ Ενομπακαρέ δεν θα έρθει σήμερα στην Αθήνα, λόγω κορονοϊού!
Ο 22χρονος θα παραμείνει στο Λονδίνο, για μια σειρά από απαραίτητες εξετάσεις, οι οποίες συμπεριλαμβάνονται στο πρωτόκολλο για ταξίδια από την πρωτεύουσα της Αγγλίας.
Η άφιξη του θα πραγματοποιηθεί μέσα στις επόμενες ημέρες, όπου θα οριστεί η ολοκλήρωση της μεταγραφής του.
Ποιος είναι;
Ο Ενομπακαρέ, οποίος υπό προϋποθέσεις μπορεί να αγωνιστεί και στη δεξιά πτέρυγα, έχει βγει από τις ακαδημίες της Γουλβς και την τελευταία πενταετία έχει αγωνιστεί ως δανεικός και σε Κιλμάρνκοκ, Κόβεντρι και Γουίγκαν. Φέτος πραγματοποίησε μόλις τρεις συμμετοχές με τη Γουλβς.