Έχει επηρεάσει για τα καλά ο κορονοϊός το Ελληνικό ποδόσφαιρο. Αρκετές είναι οι ομάδες που έχουν πάρει τα μέτρα τους για την μη εξάπλωση του ιού.
Μετά την ΑΕΚ, σειρά είχε και ο Αστέρας Τρίπολης. Οι Αρκάδες με ανακοίνωσή τους γνωστοποίησαν την απόφαση του για αναστολή της λειτουργίας των ακαδημιών, από σήμερα μέχρι και την Τετάρτη 25 Μαρτίου.
Η απόφαση αυτή έγινε με γνώμονα το κοινό αίσθημα και για λόγους προφύλαξης. Εξαίρεση θα αποτελέσουν οι U15, U17 και U19 που θα πάρουν κανονικά μέρος στα πρωταθλήματα υποδομής της Super League.