Ο Παναθηναϊκός αντιμετώπισε αυτό το Σαββατοκύριακο τον Βόλο για την τελευταία αγωνιστική της Super League. Οι δύο ομάδες ήταν βαθμολογικά “αδιάφορες”, κάτι που μας έδωσε την ευκαιρία να δούμε ένα πιο άνετο παιχνίδι, αλλά και αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές.
Ο Γιώργος Δώνης αποφάσισε να χρησιμοποιήσει αρκετούς ποδοσφαιριστές από την U19 του συλλόγου, έπειτα και από το επιτυχημένο ντεμπούτο του Βαγιαννίδη.
Εμείς θα ξεκινήσουμε με τον Μπουζούκη. Ο 21χρονος (γεννημένος στις 27/3/1998) είχε ακούσει κριτική για τις εμφανίσεις του φέτος, όμως κόντρα στον Βόλο ήταν πιο απελευθερωμένος και έδειξε την πραγματική του δυνατότητα, πραγματοποιώντας την καλύτερη του εμφάνιση μέσα στην σεζόν.
Από δική του εξαιρετική κάθετη πάσα έγινε το 1-0, ενώ εκείνος εκτελεί και το κόρνερ από το οποίο μπαίνει το δεύτερο γκολ. Ο νεαρός έπαιξε στην φυσική του θέση και έδειξε ότι μπορεί να βασιστεί πάνω του ο Παναθηναϊκός.
Ο Βασίλης Ζαγαρίτης έκανε επίσης το ντεμπούτο του στο πρωτάθλημα, ο 18χρονος (γεννημένος στις 4/5/2001). Παρόλα αυτά δεν μπορούμε να εκφέρουμε γνώμη για την εμφάνιση του, καθώς ο Βόλος δεν πίεσε ιδιαίτερα και ο νεαρός αμυντικός είχε ένα “εύκολο” απόγευμα.
Τέλος, υπάρχει η περίπτωση του 21χρονου (γεννημένος στις 20/5/1998) Βασίλη Ξενόπουλου που έκανε το ντεμπούτο του με τον Παναθηναϊκό. Ο νεαρός πορτιέρο έδειξε ότι έχει αρκετό μέλλον και μάλιστα φαίνεται πως ο Γιώργος Δώνης τον προορίζει για δεύτερο τερματοφύλακα της ομάδας, μπροστά από τον Κότσαρη.