TALENTABOUT.GR | Sports | Τζάμπολ στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα! (photo)
Μπάσκετ

Τζάμπολ στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα! (photo)

Το 25ο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα μπάσκετ θα λάβει χώρα στο Ηράκλειο και το πρώτο τζάμπολ να έχει προγραμματιστεί για τις 13/4.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 6 Απριλίου 2019 | Talentabout.gr Team

Το Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα ξεκινάει στις 12 Απριλίου με την τελετή έναρξης και θα ολοκληρωθεί στις 20 του μήνα. Η διοργάνωση θα φιλοξενήσει ομάδες αγοριών και κοριτσιών από σχολεία των πέντε Ηπείρων.

Τα γήπεδα που θα χρησιμοποιηθούν είναι τα εξής: Δυο Αοράκια, Λίντο, Μελίνα Μερκούρη Αλικαρνασσού, Πανεπιστήμιο, Αρχάνες και Φιλονείδιο.

Η είσοδος σε όλα τα γήπεδα θα είναι δωρεάν για το κοινό.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων του Παγκοσμίου Σχολικού πρωταθλήματος:


Σάββατο 13/4

"ΔΥΟ ΑΟΡΆΚΙΑ" HALL 2
Σάββατο 13/4

Βέλγιο-Φιλανδία 9:30 G01
(K) Βουλγαρία-Κροατία 11:00 G37
(A) Βραζιλία-Κύπρος 12:30 G03
(K) Βέλγιο- Εσθονία 14:00 G39
(K) Βουλγαρία-Χιλή 15:30 G47

ΛΙΝΤΟ

Σάββατο13/4

(Α) Δανία-Λουξεμβούργο 9:30 G02
(Κ) Χιλή-Γερμανία 11:00 G38
(Α) Κινεζική Ταϊπέι-Ισραήλ 12:30 G04
(Κ) Τσεχία-Ουγγαρία 14:00 G40
(Κ) Κροατία-Γερμανία 15:30 G48

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ
Σάββατο 13/4

(A) Αυστρία-Χιλή 9:30 G07
(K) Ελλάδα 2 -Νέα Ζηλανδία 11:00 G43
(A) Αζερμαϊτζαν-Ελλάδα 1 12:30 G08
(K) Φιλανδία-Λιβανο 14:00G41
(K) Ελλάδα 2- Ισραήλ 15:30G53

ΑΡΧΑΝΕΣ
Σάββατο 13/4

(Α) Βουλγαρία-Νεα Ζηλανδία 9:30 G11
(Κ) Κίνα-Γαλλία 11:00 G46
(Α) Κίνα-Βόρεια Μακεδονία 12:30 G12
(Α) Φιλανδία-Λουξεμβούργο 14:00 G14
(Κ) Κίνα-Κύπρος  15:30 G56

ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ (ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ)

Σάββατο 13/4
(A) Τσεχία-Γαλλία 9:30 G05
(K) Ρουμανία-Τουρκία 11:00G45
(A) Εστονία-Ελλάδα 2 12:30 G06
(K) Κινεζική Ταϊπέι-Σλοβακία 14:00 G42
(K) Ρουμανία-Σλοβακία 15:30G55

ΦΙΛΟΝΕΙΔΙΟ (ΧΕΡΣΟΝΙΣΣΟΣ)
Σάββατο 13/4

Κροατία-Ρουμανία 9:30 G09
(K) Βραζιλία-Ελλάδα 1 11:00 G44
(A) Λετονία-Τουρκία  12:30 G10
(A) Βελγιο-Δανία 14:00 G13
(K) Βραζιλία-Δανία 15:30 G54

Κυριακή 14/4

"ΔΥΟ ΑΟΡΆΚΙΑ" HALL 1
Κυριακή 14/4
(A) Βραζιλία- Κινεζική Ταϊπέι 9:30 G15
(A)Τσεχία-Εστονία 11:00G17
(Κ) Βέλγιο-Τσεχία 12:30 G49
(Α) Κινεζική Ταϊπέι-Κυπρος 14:00 G27
(Α) Εστονία-Γαλλία 15:30 G29
Ισραήλ-Νέα Ζηλανδία 17:00 G63

"ΔΥΟ ΑΟΡΆΚΙΑ" HALL 2
Κυριακή 14/4
(A) Κυπρος-Ισραήλ 9:30 G16
(A) Γαλλία-Ελλάδα 2 11:00 G18
(K) Εστονία-Ουγγαρία 12:30G50
(A) Βραζιλία-Ισραήλ 14:00G28
(A) Τσεχία-Ελλάδα 2 15:30 G30
(K) Δανία-Ελλάδα 1 17:00 G64

ΛΙΝΤΟ
Κυριακή 14/4

(A)Αυστρία-Αζερμπαϊτζάν 9:30 G19
(A) Κροατία-Λετονία 11:00 G21
(K) Φινλανδία-Ιρλανδία 12:30 G51
(A) Αζερμπαϊτζάν-Χιλή 14:00 G31
(A) Λετονία-Ρουμανία 15:30 G33
(K) Βελγιο-Ουγγαρία 17:00 G59

ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ

Κυριακή 14/4
(A) Βουλγαρία-Κίνα 9:30G23
(A) Δανία-Φινλανδία 11:00G25
(K) Βουλγαρία-Γερμανία 12:30G57
(A) Κίνα-Νέα Ζηλανδία 14:00G35
(K) Σλοβενία-Τουρκία 15:30G65
(Κ) Ιρλανδία-Λίβανο 17:00 G61

ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ (ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΣ)

Κυριακή 14/4
(Α) Χιλή-Ελλάδα 1 9:30 G20
(Α) Ρουμανία-Τουρκία  11:00 G22
(Κ) Κινεζική Ταϊπέι-Ολλανδία 12:30 G52
(Α) Αυστρία-Ελλάδα 1 14:00 G32
(Α) Κροατία-Τουρκία 15:30 G34
(Κ) Τσεχία-Εστονία 17:00 G60

ΦΙΛΟΝΕΙΔΙΟ (ΧΕΡΣΟΝΙΣΣΟΣ)

Κυριακή 14/4
(A) Νεα Ζηλανδία-Βόρεια Μακεδονία  9:30 G24
(A) Βέλγιο-Λουξεμβούργο 11:00 G26
(K) Χιλή-Κροατία 12:30 G58
(A) Βουλγαρία-Βόρεια Μακεδονία 14:00 G36
(Κ) Κυπρος-Γαλλία 15:30 G66
(Κ) Ολλανδία-Σλοβακία 17:00 G62

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ