Πανιώνιος και Ολυμπιακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 στην Αργυρούπολη, στο πλαίσιο της εξ αναβολής, 9ης αγωνιστικής της Super League U17.
Οι “Πειραιώτες” προηγήθηκαν στο 25′ με κεφαλιά του Βοϊλη, έπειτα απο σέντρα του Ντουμάνη. Στη συνέχεια και παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν μπόρεσαν να “κλειδώσουν” τη νίκη και το πλήρωσαν. Στο 85′ ο Τούντας διαμόρφωσε το τελικό 1-1.
Οι “ερυθρόλευκοι” έφτασαν τους 40 βαθμούς και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση, έχοντας και ένα παιχνίδι λιγότερο απο τον τρίτο, Παναθηναϊκό, που έχει 39 βαθμούς. Απ την άλλη ο Πανιώνιος παρέμεινε στη προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 βαθμούς έπειτα απο 21 παιχνίδια.
Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής της U17 του Ολυμπιακού, Τάσος Θέος δήλωσε:
“Μας αδικεί το αποτέλεσμα αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Φτιάξαμε φάσεις αλλά δεν μπορέσαμε να πετύχουμε γκολ και το πληρώσαμε στο τέλος. Τα παιδιά πάλεψαν και θα συνεχίσουμε σε κάθε παιχνίδι να δίνουμε τα πάντα για να αποδίδουμε ωραίο ποδόσφαιρο και να πετύχουμε τους στόχους μας”.
Οι συνθέσεις:
Για την U17 του Πανιωνίου ξεκίνησαν οι: Σκορδάκης, Μίκο, Καμπουρούδης, Ποντικάκος, Γρηγορόπουλος, Ατζέλι, Γρίβας, Οικονόμου, Καλαμάρης, Γιατζάι, Μαχαίρας.
Έπαιξαν και οι: Δαυίδης, Τούντας, Ζώτος, Πάτσης, Κορακιανίτης
Η σύνθεση της U17 του Ολυμπιακού: Νικοπολίδης, Μαργαρίτης, Γαλούπης, Γκοτζαμανίδης, Ράμα, Νεοφυτίδης, Ντουμάνης (83′ Κακάμης), Φυτόπουλος (60′ Τσερκώνης), Βοϊλης (60′ Μπουλάρι), Κατσούκης, Ζιάκας (80′ Αντωνόπουλος).