Σημαντική εκτός έδρας νίκη με 2-0 πήρε ο Αστέρας Τρίπολης, κόντρα στον Λεβαδειακό, σε παιχνίδι για την εξ αναβολής, 9η αγωνιστική του Βορείου Ομίλου της Super League U17.
Οι “Αρκάδες” είχαν σε μεγάλα κέφια τον βασικό επιθετικό τους, Μαρίνο, ο οποίος βρήκε δίχτυα δύο φορές (15′, 39‘) στο πρώτο ημίχρονο και οδήγησε την ομάδα του στην νίκη. Μάλιστα το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις, καθώς οι φιλοξενούμενοι έχασαν πολλές ευκαιρίες.
Με αυτή τη νίκη ο Αστέρας έφτασε τους 34 βαθμούς και έχει ακόμα μαθηματικές ελπίδες για την δεύτερη θέση, όπου βρίσκεται ο Ολυμπιακός με 40 βαθμούς.
Οι συνθέσεις:
Για την U17 του Λεβαδειακού ξεκίνησαν οι: Ζωγράφος, Πουλαδακης, Σόφης, Ματσωται, Δράκος, Κουκοβινος, Βήχος, Παχουμής, Δήμος, Τσιμπος, Ιωαννίδης.
Έπαιξαν και οι: Γιαννακόπουλος, Διαμαντόπουλος, Τσωκος.
Για την U17 του Αστέρα Τρίπολης ξεκίνησαν οι: Τζημόπουλος, Τσέκος, Μαχαίρας, Αντζουλάς, Χρηστόπουλος, Ντίνε, Μπλάτσος, Γλέζος, Τζήμας, Κανελόπουλος, Μαρίνος.
Έπαιξαν και οι: Ζορμπάς, Κοτσόπουλος, Ρούνης, Κάρδαρης, Μπούζγας.