Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, η ΑΕΚ κέρδισε με 2-3 τον Ατρόμητο, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Super League U20.
Ο Βλαχομήτρος στο 3′ “άνοιξε” το σκορ για την ομάδα του κ.Παναγιωταρά, ωστόσο στην συνέχεια ο Ατρόμητος αντέδρασε. Ο Ρότσα στο 22′ και ο Νταβιώτης στο 45+1′, έφεραν “τούμπα” το ματς κάνοντας το 2-1. Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο θα έρθει η ολική ανατροπή για την U20 της ΑΕΚ. Ο Γιούσης στο 75′ θα ισοφαρίσει σε 2-2, ενώ στο 82′ ο Γιαταγανάκης θα στείλει την μπάλα, άθελα του, στα δίχτυα της ομάδας του και θα διαμορφώσει το τελικό 2-3.
Η U20 της ΑΕΚ, με αυτήν την νίκη, θα παραμείνει στην 8η θέση με 33 βαθμούς, την ώρα που οι Περιστεριώτες “υποχώρησαν” στην 4η θέση έχοντας 39 βαθμούς.
Η σύνθεση της U20 του Ατρόμητου: Σαμπατάκος, Γιαταγαννάκης, Τζίνοβιτς, Στρουγγής, Χρουσιέλ, Ιγκμπινόμπα, Φαρία, Ρότσα, Νταβιώτης (76′ Ιμέρι) Λαζαρίδης (64′ Κότσικος) Τσατσόπουλος (45′ Παναγιωτόπουλος)
Η σύνθεση της U20 της ΑΕΚ: Χατζηεμμανουήλ, Τάμπας, Ψάνης, Μαρκοπουλιώτης, Μπούσης, Μπάμπης, Ασπρογιάννης (66′ Γιούσης) Λίτσι, Σπηλιώτης (85′ Κοφσανίδης) Τσέλιος, Βλαχομήτρος (91′ Τσιβελεκίδης).