Νίκη επί της U19 της Ουαλίας πέτυχε η U19 της Εθνικής με σκορ 2-0, στο πρώτο παιχνίδι για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Euro U19.
Το 1-0 για την ομάδα του Γιάννη Γκούμα πέτυχε ο Μίγγος στο 59′. Ο Σταθόπουλος από τα δεξιά έκανε την παράλληλη σέντρα και ο Μίγγος με αριστερό πλασέ άνοιξε το σκορ.
Το 2-0 έγινε από τον Νικολάου στο 80′, όταν ο Μίγγος με φάουλ από τα αριστερά βρήκε τον ποδοσφαιριστή του Ολυμπιακού στο δεύτερο δοκάρι, εκείνος πετάχτηκε και έγραψε το τελικό σκορ.
Αξίζει να σημειώσουμε πως σε κανένα σημείο της αναμέτρησης δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα το αντιπροωπευτικό μας συγκρότημα από την Ουαλία ενώ στο 90+2′ έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 3-0 αλλά οι Σαμπανίδης και Παυλίδης δεν σημάδεψαν σωστά.
Η σύνθεση της U19 της Ουαλίας: Χέιλ-Μπράουν, Κοξ, Πουλ, Αμπαντού, Ντα Σίλβα, Χάρις, Έβανς (76′ Λιούις), Σμιθ, Γουντμπερν (90+1′ Χάρινγκτον), Έβανς (46′ Μπροουντχεντ), Ρόμπερτς
Η σύνθεση της U19 της Ελλάδας: Σιαμπάνης, Βαλμάς, Ρέτσος, Νικολάου, Κατράνης, Μίγγος (90+1′ Παυλίδης), Λάμπρου, Σταθόπουλος (69′ Σαμπανίδης), Νάτσος, Βρουσάι (79′ Οικονομίδης), Λημνιός
Το επόμενο παιχνίδι της Εθνικής είναι με το Λουξεμβούργο, το Σάββατο (12/11) στις 17:00.
Η Βαθμολογία
1. Ελλάδα 3 (2-0)
2. Αγγλία 0 (0-0)
3. Λουξεμβούργο 0 (0-0
4. Ουαλία 0 (0-2)