Μία πολύ σημαντική και δύσκολη εντός έδρας νίκη πήρε στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Super League U20 ο Ηρακλής επικρατώντας 1-0 του Αστέρα Τρίπολης.
Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και να απείλησαν σε μερικές περιπτώσεις την εστία του “Γηραιού”, όμως, δεν κατάφεραν να σημειώσουν κάποιο τέρμα.
Αυτό δηλαδή που έκανε με επιτυχία η γηπεδούχους ομάδα στο 31‘ κάνοντας το 1-0. Στο δεύτερο μέρος οι Αρκάδες συνέχισαν να πιέζουν, όμως, οι γηπεδούχοι είχαν κλείσει καλά τους χώρους και δεν άφησαν πολλά περιθώρια στον Αστέρα Τρίπολης που εν τέλει γνώρισε την ήττα με σκορ 1-0.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Ηρακλής: (Αναμένεται)
Αστέρας Τρίπολης: Στεφανίδης, Κατσικαδάς, Ζήσης Γ., Ζήσης Α., Μακροστέργιος, Νάτσης, Ιγκόρ, Χάδιαρης, Συρεγγέλας, Τσιώλης, Γκρόσιος