Τρία φιλικά παιχνίδια έγιναν την Τριτη με τις αντίστοιχες ηλικιακές ομάδες της Ζενίτ. Η U13 απέσπασε ισοπαλία (1-1) με τον Παυλίδη να σκοράρει για λογαριασμό του Ολυμπιακού. Η ομάδα του Φώτη Παπαπαναγή έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και κέρδισε τις εντυπώσεις. Η U14 του Γιώργου Παπακωστούλη έχασε με 1-0 αλλά πάλεψε το παιχνίδι, ενώ η U15 του Νίκου Τοπολιάτη ηττήθηκε με 2-1 το γκολ ο Γλυνός και έφτασε πολύ κοντά στο να ισοφαρίσει αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0!
Την τελευταία ημέρα της παραμονής έδωσαν φιλικά παιχνίδια με την Aspire έχοντας απολογισμό 2 νίκες και 1 ήττα. Η U15 κέρδισε χάρις σε γκολ των Γεωργαντή, Κοτσιανούλη με 2-0, η U14 επικράτησε με 2 τέρματα του Μούκα με 2-1 ενώ η U13 ηττήθηκε με 1-0 χάνοντας και πέναλτι με τον Κίτσιο.
Οι ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και αποκόμισαν σπουδαίες εμπειρίες από τα φιλικά με τις Ακαδημίες της Ζενίτ και της Aspire.
Μετά από την ολοκλήρωση των αγώνων ακολούθησε ειδική τελετή στην οποία βραβεύτηκαν οι ομάδες για την συμμετοχή τους στο τουρνουά ενώ ο Διευθυντής της Ακαδημίας του Ολυμπιακού κ. Θόδωρος Ελευθεριάδης παρέδωσε τιμητική πλακέτα και μια φανέλα του Ολυμπιακού με τις υπογραφές των ποδοσφαιριστών της πρώτης ομάδας στους εκπροσώπους της “Aspire Academy“.