*Ξεκίνησε την ποδοσφαιρική του καριέρα στον Αχιλλέα Τριανδρίας. Εκεί τον ανακάλυψε ο Ηρακλής και πριν συμπληρώσει τα 10 χρόνια ζωής τον πήρε στις ακαδημίες του.
*Τον Νοέμβριο του 2011 δέχθηκε μία πρόκληση-όνειρο και ταξίδεψε στην Αγγλία για να δοκιμαστεί από τις ακαδημίες της Λίβερπουλ. Υπεύθυνος για την εξέλιξη αυτή ήταν ο Χοσέ Σεγκούρα που είχε καθίσει στον πάγκο του Ολυμπιακού.
*Αν και άφησε καλές εντυπώσεις, τελικά δεν έμεινε στο Λίβερπουλ και στη συνέχεια δοκιμάστηκε τόσο από τις ακαδημίες της Μπαρτσελόνα, όσο και της Σάλκε. Τελικά πήρε τον δρόμο της επιστροφής στην Ελλάδα.
*Ο Ηρακλής στον οποίο άνηκε, είχε υποβιβαστεί στην Δ’ Εθνική και έτσι ο ΠΑΟΚ δεν άφησε την ευκαιρία ανεκμετάλλευτη, παίρνοντας τον πιτσιρικά στις ακαδημίες του.
*Η απώλεια του προκάλεσε τριγμούς στον «Γηραιό», με αποτέλεσμα να υπάρξει μία μίνι διαμάχη μεταξύ των δύο συλλόγων που βρήκε τελικά νικητή τον «δικέφαλο», ο οποίος τον Ιανουάριο του 2012 είχε στην κατοχή του το επίσημο δελτίο του παίκτη.
*Το καλοκαίρι του 2013 υπέγραψε το πρώτο του επαγγελματικό συμβόλαιο με τον ΠΑΟΚ, μαζί με τον Ευθύμη Κουλούρη και τον Στέλιο Πόζογλου.
*Στο εφετινό παιχνίδι Κυπέλλου του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό Βόλου έκανε το ντεμπούτο του με τον δικέφαλο, σημειώνοντας και ένα πανέμορφο γκολ. Μάλιστα οι φίλοι της ομάδας με ποσοστό 32,9% του έδωσαν τον τίτλο του Man Of The Match.