Το μοναδικό τέρμα που έκρινε και την αναμέτρηση του ματς σημείωσε στο 36ο λεπτό ο Παπαδόπουλος από τα 11 βήματα, με εκτέλεση πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πάρουν τον πόντο της ισοπαλίας, ωστόσο οι τελικές τους προσπάθειες δεν καρποφόρησαν, καθώς ολοκλήρωσαν τον αγώνα με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Βάτο στο 80′.
Βέροια: Βασιλειάδης, Δημητριάδης, Τούφας, Ράδης, Γιαννόπουλος, Τσιουχάς, Παπαγεωργίου, Ιακωβίδης, Παπαδόπουλος, Παπουτζίδης, Λαζόπουλος.
Αστέρας Τρίπολης: Καπετάνος, Τσέκος, Βουτσελάς (Γκρόσιος 78′), Ζήσης, Μάνος, Βάτο, Ιγκόρ, Νάτσης (Μαργαρίτης 78′), Συρεγγέλας (75′ Συρεγγέλας), Τσιώλης, Ντε Μπλάσις.