TALENTABOUT.GR | Πρωταθλήματα Yποδομής | Super League U17 | Οι περισσότερες συμμετοχές στη φετινή Super League U17!
Super League U17

Οι περισσότερες συμμετοχές στη φετινή Super League U17!

Το φετινό πρωτάθλημα της Super League U17 είχε πολλές εκπλήξεις μέχρι το τελευταίο λεπτό.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 24 Απριλίου 2022 | Talentabout.gr Team

Η Super League U17, φέτος, ήταν πολύ ανταγωνιστική και έφερε τέσσερις ομάδες στο Final Four.

ΠΑΟΚ, ΑΕΚ, Άρης και Ατρόμητος έφτασαν στην τελική φάση και προσέφεραν θέαμα, μέχρι την κατάκτηση από τον δικέφαλο του βορρά.

Ο ΠΑΟΚ, στον ημιτελικό, πέρασε το εμπόδιο του Ατρομήτου (Δείτε το ρεπορτάζ) και ο Άρης κέρδισε την ΑΕΚ και έφτασε στον τελικό (Δείτε το ρεπορτάζ), όπου η ομάδα του ΠΑΟΚ επικράτησε και κατέκτησε το πρωτάθλημα (Δείτε το ρεπορτάζ)

Φέτος από τους δυο ομίλους ξεχώρισαν αρκετά ταλέντα, ωστόσο κάποια απο αυτά πήραν περισσότερες συμμετοχές με τις ομάδες τους (Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος).

Αναλυτικά οι συμμετοχές στον Α’ Όμιλο

16 συμμετοχές: Μούτσα Λέοναρντ (ΑΕΚ), Ανδρικόπουλος Αριστείδης (ΑΕΚ), Μαρουτσής Λουκάς (ΑΕΚ), Κωσταδήμας Ιωάννης (Απόλλων Σμύρνης), Παπαδόπουλος Αθανάσιος (Απόλλων Σμύρνης), Παπαδόπουλος Άγγελος (Αστέρας Τρίπολης), Αμπαρτζίδης Σπυρίδων (Ατρόμητος), Πούλος – Γρίβας Δημήτριος (Ατρόμητος), Γατόπουλος Χρήστος (Ολυμπιακός), Διαμαντόπουλος Θεοφάνης (Ιωνικός), Ναλιτζής Γεώργιος (Παναθηναϊκός), Γιασιάς Πέτρος (Πανιώνιος)

15 συμμετοχές: Γεωργέας Αντώνιος (ΑΕΚ), Κοντορούχας Αθανάσιος (ΑΕΚ), Κοσίδης Χρήστος (ΑΕΚ), Πετράτος Ηλίας (ΑΕΚ), Χατζηνικολάου Ανδρέας (ΑΕΚ), Αλεφράγκης Ευάγγελος (Απόλλων Σμύρνης), Δοριζάς Ιωάννης (Απόλλων Σμύρνης), Σοφούλης Αθανάσιος (Απόλλων Σμύρνης), Τζαβάρας Μάριος (Απόλλων Σμύρνης)Καλογήρος Αθανάσιος (Αστέρας Τρίπολης), Ντερβίση Μάριος (Αστέρας Τρίπολης), Κουμπάρος Δημήτριος (Ατρόμητος), Λέντζας Τσαμπίκος (Ατρόμητος), Πιζάνιας Κωνσταντίνος (Ατρόμητος), Αρσενίδης Θωμάς (Ολυμπιακός), Δρόσος Ιωάννης (Ολυμπιακός), Μουζακίτης Χρήστος (Ολυμπιακός), Σαββάκης Νεκτάριος (Ολυμπιακός), Μούσα Ιωσήφ (Ιωνικός), Ντόβας Σωκράτης (Ιωνικός), Τσινάρης Νικόλαος (Ιωνικός), Φανουράκης Θεόδωρος (ΟΦΗ), Μπεχράκης Παναγιώτης (Πανιώνιος), Ορφανός Ιωάννης (Πανιώνιος), Τσιμιδόπουλος Κωνσταντίνος (Πανιώνιος), Δημητρίου Αντώνιος (Πανιώνιος)

Αναλυτικά οι συμμετοχές στον Β’ Όμιλο

21 συμμετοχές: Τζαφέρι Αρλίντ (Βόλος), Τομέ Χρήστος (Βόλος), Καψής Παναγιώτης (Λαμία), Δεληγιαννίδης Σάββας (Ξάνθη), Νικολαϊδης Πέτρος (Ξάνθη), Γαλάτσιος Δαυίδ (Παναιτωλικός), Λώλης Νικόλαος (ΠΑΣ Γιάννινα)

20 συμμετοχές: Μπαγιώτης Κοσμάς (Λάρισα), Νινίκας Παναγιώτης (Λάρισα), Σεβαστίδης Παντελεήμων (Άρης), Βαινόπουλος Κλέαρχος (Βόλος), Σίμος Θεόδωρος (Βόλος), Κλητοράκης Δημήτριος (Λαμία), Αγοραστός Θεόδωρος (Ξάνθη), Ζάχαρης Ιωάννης (Ξάνθη), Γιωτόπουλος Ευθύμιος (Παναιτωλικός), Μόκκας Κωνσταντίνος (Παναιτωλικός), Μπρατσιώτης Βασίλειος (Παναιτωλικός), Ράδος Βασίλειος (Παναιτωλικός), Παπαγεωργίου Βασίλειος (ΠΑΟΚ)

19 συμμετοχές: Ασίκογλου Θεόδωρος (Λάρισα), Βλιώρας Νικόλαος (Λάρισα), Μπογδάνος Πέτρος (Λάρισα), Χαλδούπης Ελευθέριος (Λάρισα), Κουκουράβας Νικόλαος (Λάρισα), Αλμύρας Χρήστος (Άρης), Τσομπανίδης Ιωακείμ (Άρης), Ζέρβας Αλέξανδρος (Βόλος), Βέρρης Κωνσταντίνος (Λαμία), Τσάμαλης Ευστάθιος (Λαμία), Βαρσάμης Αναστάσιος (Ξάνθη), Τηλαβερίδης Γεώργιος (Ξάνθη), Τσελεμπάκης Σαράντης (Ξάνθη), Τσολακίδης Παναγιώτης (Ξάνθη), Νικολακούλης Βασίλειος (Ξάνθη), Κουτσουπιάς Παναγιώτης (Παναιτωλικός), Κυριαζής Γεώργιος (Παναιτωλικός, Λυκόπουλος Απόστολος (ΠΑΣ Γιάννινα)

ΘΕΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΡΩΤΟΣ;
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ