TALENTABOUT.GR | Πρωταθλήματα Yποδομής | Super League 2 U19 | Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής της Super League 2 U19! (photos)
Super League 2 U19

Το πανόραμα της 8ης αγωνιστικής της Super League 2 U19! (photos)

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση, με την 8η αγωνιστική, είχαμε αυτό το Σαββατοκύριακο στο πρωτάθλημα της Super League 2 U19.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 28 Ιανουαρίου 2020 | Talentabout.gr Team

Συνέχεια με την αγωνιστική είχε η Super League 2 U19. Ξεχωρίζουν οι “τεσσάρες” του Απόλλων Σμύρνης και του Εργοτέλη με αντιπάλους τα Χανιά και την Παναχαϊκή αντίστοιχα, αλλά και το “διπλό” με “πεντράρα” του ΠΑΣ Γιάννινα με αντίπαλο την Κασσιόπη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων

Νότιος Όμιλος:

Λεβαδειακός – Πλατανιάς 1-0

Ο Λεβαδειακός πήρε την νίκη και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας με γκολ του Μακρή στο 73′.

Η ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Λεβαδειακός:  Vujovic, Παλιάτσας, Σπίρι, Κολιμάτσης, Νικολάου, Μολές, Βαγγέλοβ, Μυτάκης (75’ Λεχουρίτης), Κουκοδήμος (60’ Ευθ.Τσιώλης), Μακρής, Λ.Τσιώλης (79’ Μούτσος).

Πλατανιάς: Βαρουξάκης, Αλιφιεράκης (78’ Μαθιουλάκης) Ταγιάρι, Ψαλιδάκης, Πελτέκης, Σπυριδάκης (65’ Γιακουμάκης), Κούφας, Φασαράκης, Σελάμης (46’ Στεφανίδης), Κολομπάκης (78’ Καρτάκης), Χειμωνέτος (46’ Παχής)

Χανιά – Απόλλων Σμύρνης 0-4

Επειτα από ένα ημίχρονο χωρίς γκολ οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον δρόμο προς τ’ αντίπαλα δίχτυα από το 60′ και μετά με τους Γιαννάκη (60′), Κοφίνη (73′), Λέλο (78′) και Φράρο (86′).

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Χανιά: Τραχίλης, Δαμιανάκης, Μαλανδράκης, Λενταράκης, Ζαχαρωτάκης, Καραβοκύρης (59′ Μαντσέλης), Ντιρμίσι, Μαρκουλάκης, Φραγκούλης, Σαμπάνι (65′ Τζεμολλάρι), Κρασουδάκης (50′ Νικολουδάκης).

Απόλλων Σμύρνης: Στάγιος (80′ Δήμας), Καρβουνιάρης, Βελέντζας (76′ Νικόλα), Μητρόπουλος (80′ Λυκούδης), Χρ. Μήτσης, Ζαχαρίου (70′ Λέλος), Γιαννάκη, Τιμολέων, Κοντογιαννάτος, Κοφίνης (80′ Α. Μήτσης), Φράρος.

Εργοτέλης – Παναχαϊκή 4-0

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 1-0 με τέρμα που σημειώθηκε στο 9’ Συγκεκριμένα ο Δασκαλάκης εκτέλεσε κόρνερ κεφαλιά από Λούσι και Κόλα έδιωξε προς στιγμήν ο τερματοφύλακας της Παναχαϊκής και στην επαναφορά ο Μπερνίκου με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και το 74’ ο Σταματάκης έβγαλε πάσα στον Αλεξάκη ο οποίος με ωραίο σουτ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Αζίζι με ατομική προσπάθεια έστειλε για τριτη φορά την μπάλα στα δίχτυα ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής στην εκπνοή του παιχνιδιού έγραψε με σουτ το τελικό 4-0.

Εργοτέλης: Ψιμόπουλος,, Λούσι, Βερεράκης(69’ Αλεξάκης), Κόλα, Θεοδωράκης, Πάγια (69’ Στεφακάκης), Χαϊντίνη (63’ Σταματάκης), Κουτάντος(83’Μεχμετάϊ) , Αζίζι, Δασκαλάκης, Μπερνίκου(83’ Σφακιανάκης).

Παναχαϊκή: Τρονιβούνας, Θεοφανόπουλος(68’ Σταυρόπουλος), Θανόπουλος (68’ Παναγιωτακόπουλος), Θωμάς, Μικές, Ταρνάρης(58’ Καραπιπέρης), Ζαβός(60’ Σάντας), Ροδόπουλος, Νέος, Φαβογιάννης

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας 2-1

Το 1-0 για την Δράμα έκανε ο φορμαρισμένος Χρήστος Ιορδανίδης, με κεφαλιά στο 16΄ σε σέντρα του Ανδρέα Ελευθερόπουλου.

Το 2-0 για τους Νέους της Δόξας έγινε στο 36΄ με πλασέ του Παύλου Τσιμισκίδη, “κρεμώντας” τον αντίπαλο γκολκίπερ.

Ευκαιρίες για τη Δόξα έχασε ο Λάζαρος Γεωργιάδης, κυρίως στο δεύτερο μέρος, ενώ οι Θεσσαλοί μείωσαν στο 75΄ στο τελικό 2-1.

Δόξα Δράμας: Θεοδοσιάδης (50΄ Τουλκέρης), Σέγκος (50΄ Γρηγορίου), Γαλόπουλος (50΄Αρ. Ιορδανίδης), Μανωλεσάκης, Πετρίδης, Καπουσούζης, Τσιμισκίδης (50΄Κυριακίδης), Οικονομίδης, Γεωργιάδης, Ελευθερόπουλος (75΄ Κανταρτζής), Χρ. Ιορδανίδης.

Απόλλων Λάρισας: Αναμένεται

Κασσιόπη – ΠΑΣ Γιάννινα 2-5

Ο ΠΑΣ του υπηρεσιακού Χρήστου Αγγέλη (ο Νίκος Μπαδήμας ήταν με τον ΠΑΣ Γιάννινα στη Κρήτη) ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος και αυτός που άνοιξε το σκορ με πέναλτι του Γροσδάνη στο 6′ , το 0-2 του Κύρκου στο 25′ και το 0-3 από τον Φερεντίνο.

Στο δεύτερο μέρος οι Κερκυραίοι έκαναν το 1-3 αλλά οι Ηπειρώτες ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 1-4 με τον Κύρκο και τον Μαχαίρα για το 5-1 με τους γηπεδούχους να κάνουν το τελικό 2-5.

Κασσιόπη: Αναμένεται

ΠΑΣ Γιάννινα: Μακρής, Λάκκας (Μερτζάνι), Ντούκας (Ναούμης), Μερτύρης (Ζήκος), Ντόντης, Παππάς (Μπέλλος), Λάμα (Στεργίου), Γροσδάνης, Φερεντίνος, Μαχαίρας, Κύρκος

Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου 1-0

Το μοναδικό και νικητήριο γκολ του Καραϊσκάκη, πέτυχε το 10ο λεπτό ο Μαργώνης, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Καραϊσκάκης: Μπαλαούρας, Ευαγγέλου, Μήτσιος, Τσαμπάς, Παππάς (46′ Γιαννούλης), Παπαδόπουλος, Τσίρκας (90′ Κακιώνης), Μαργώνης, Καζέλης, Ζοτάι (40′ λ.τρ. Κασίμης), Γκαναβίας

Απόλλων Πόντου: Μουλαράς, Ανδρεάδης, Παπαδόπουλος, Καλαντζής, Ρούβας, Σαρακατσάνος, Χριστοδούλου, Φράγκος, Γιαννακόπουλος, Τουρσίδης, Μουρατίδης