TALENTABOUT.GR | Πρωταθλήματα Yποδομής | Super League 2 U19 | Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής της Super League 2 U19! (photos)
Super League 2 U19

Το πανόραμα της 3ης αγωνιστικής της Super League 2 U19! (photos)

Συνέχεια στην αγωνιστική δράση, με τον 3ο γύρο, είχαμε αυτό το Σαββατοκύριακο στο πρωτάθλημα της Super League 2 U19.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 16 Δεκεμβρίου 2019 | Talentabout.gr Team

Γεμάτη από θέαμα και γκολ ήταν και η αγωνιστική της Super League 2 U19.

Χωρίς απώλειες συνεχίζουν Λεβαδειακός, ΠΑΣ Γιάννινα και Δόξα Δράμας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογίες των ομίλων:

Νότιος όμιλος:

Πλατανιάς – Λεβαδειακός 1-2

Αναμένεται το ρεπορτάζ του αγώνα…

Απόλλων Σμύρνης – Χανιά 2-0

Σε ένα πολύ κακό αγωνιστικό χώρο, λόγω των καιρικών συνθηκών, η ομάδα του Απόλλων επικράτησε εύκολα των Χανίων, με σκορ 2-0. Η ελαφρά ταξιαρχία άνοιξε νωρίς το σκορ, στο 20′, όταν ο Λιάσκος, έπειτα από ωραία κεφαλιά, έκανε το 1-0. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν το πόδι στο γκάζι. Στο 72′ ο Κοφίνης, με ωραίο σουτ εκτός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Αναλυτικά οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Απόλλων Σμύρνης: Τσούλφας, Χειρίτραντας, Φάρκωνας (68′ Φράρος) , Πετράς, Μήτσης, Τασιάς (75′ Τιμολέων), Κοφίνης, Γιαννάκη (70′ Γκούφας ), Μακρυνικόλας (75′ Κουτσουράς) , Λάμπη , Λιάσκος (68′ Καραγιάννης).

Χανιά: Αναμένεται

Παναχαΐκή – Εργοτέλης 0-1

Πολύ σπουδαίο διπλό πέτυχε η ομάδα του Εργοτέλη κόντρα στην Παναχαΐκή. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο για τις δύο ομάδες, με καλό ρυθμό και κυκλοφορία της μπάλας. Στην επανάληψη, οι “Κρητικοί” ήταν αυτοί που κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Έπειτα από αλλεπάλληλα χτυπήματα στην εστία των γηπεδούχων, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 84ο λεπτό. Ο Αζίζι ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλντι, με τον τερματοφύλακα των Πατρινών να αποκρούει προς στιγμήν και τον ίδιο ποδοσφαιριστή να γράφει το τελικό 1-0, στην επαναφορά.

Διαβάζεται τώρα  Με... την U19 κόντρα στον Άρη ο Παναθηναϊκός! (photo)

Aναλυτικά οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναχαική: Αναμένεται

Εργοτέλης: Ψιμόπουλος, Λούσι, Βενεράκης (68′ Θεοδωράκης), Πλαϊτακης, Κόλα, Πάγια (87′ Μεχμετάϊ), Κουτάντος, Αλεξάκης, Καπουράνης (66′ Μπερνίκου) Κομνηνός (87′ Στεφανάκης), Αζίζι

Aπόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 1-2

Συνέχεια στο απόλυτο έδωσε η Δόξα Δράμας, κόντρας στον Απόλλων. Έπειτα από ένα “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, οι “Θεσσαλοί” άνοιξαν το σκορ στο 63ο λεπτό. Ωστόσο δεν το χάρηκαν για πολύ, καθώς οι “Μαυραετοί” γύρισαν το ματς, μέσα σε 4 λεπτά. Αρχικά ισοφάρισαν, με σουτ του Χρήστου Ιορδανίδη στο 68′, ενώ στο 72′ έφεραν τούμπα την αναμέτρηση, με τον Λάζαρο Γεωργιάδη για το τελικό 1-2.

Απόλλων Λάρισας: Αναμένεται

Δόξα Δράμας: Θεοδοσιάδης, Πετρίδης, Γαλόπουλος, Καπουσούζης, Παπαϊωάννου, Ρούτσης (71΄ Μανωλεσάκης), Τάσιος, Οικονομίδης, Χρ. Ιορδανίδης, Ελευθερόπουλος (83΄ Σέγκος), Τσιμισκίδης (60΄ Λ. Γεωργιάδης).

Διαβάζεται τώρα  Πέντε νεαροί στον "αέρα"! (photos)

ΠΑΣ Γιάννινα – Κασσιόπη 5-1

Πεντάστερη ήταν η εμφάνιση του ΠΑΣ Γιάννινα, κόντρα στην Κασσιόπη. Οι Κερκυραίοι ωστόσο ξεκίνησαν δυναμικά την αναμέτρηση, καθώς προηγήθηκαν στο ματς στο 21′, γκολ του Τσάνη, ενώ στο 23′ παραλίγο να γίνει το 2-0, αλλά το σουτ του Γκόγκου βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Βενετικίδη. Μετά από αυτό το εφιαλτικό 25 λεπτό, οι ¨Κυανόλευκοι”, άρχισαν να σοβαρεύουν και στο 43′ ισοφάρισαν έπειτα από κεφαλιά του Λώλη. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν κυριολεκτικά στον αγωνιστικό, όπου και πέτυχαν 4 γκολ, με τον Λώλη να πετυχαίνει τα τρία από αυτά, (56′, 69΄, 89΄). Ο Μίνα στο 93′ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βενετικίδης, Κουλούρης, Πήλιος, Ντόντης, Γώγος, Μπούμπας, Μπέλιος, Λάσσος, Μίνα, Λώλης, Μαχαίρας. Αναπληρωματικοί: Γκέλης, Μερτζανί, Βουκουβάλας, Καζαντζίδης, Ζήκος, Παπουτσής, Στεργίου.

Κασσιόπη: Τζαφέστας, Γκόγκος, Γκασίδης, Αρμενιάκος, Μεριάνος, Κέντρος, Τσάνης, Πέτρου, Μπαμιόγλου, Στεργίου, Παγιάτσης. Αναπληρωματικοί: Σέχου, Γιώτας, Κέντρο, Τζόγας, Μπακόλης, Mπουντάκι, Νταρλαγιάννης.

Απόλλων Πόντου – Καραϊσκάκης 4-3