Βόλος (U17) - Άρης (U17)

Εξ-Άρης στον Βόλο!

Καμία αντίσταση δεν βρήκε ο Άρης στον Βόλο!

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 19 Οκτωβρίου 2019 | Talentabout.gr Team

Προερχόμενος από ισοπαλία με την ΑΕΛ, ο Άρης ήθελε να επιστρέψει στις νίκες. Το κατάφερε με τον πλέον εκκωφαντικό τρόπο, κερδίζοντας με 6-0 την άλλη ομάδα της Θεσσαλίας!

Ο Βόλος υποδέχτηκε τον Άρη, αλλά ο αγώνας για την 7η αγωνιστική της Super League U17, είχε μόνο έναν πρωταγωνιστή!

Ο Μανεσίδης άνοιξε το σκορ, στο 21′, με τον Δασκαλάκη να διπλασιάζει τα τέρματα πέντε λεπτά αργότερα (στο 26′).

Στο δεύτερο ημίχρονο το γήπεδο κατηφόρισε απότομα και ο Άρης βρήκε άλλα τέσσερα τέρματα, με τους Τσαπικίδη (47), Δασκαλάκη (52′), Παναγίδη (70′) και Σάλιαρη (81′).

Πλέον η ομάδα του Κώστα Καζανά κοιτάει "δυάδα", φτάνοντας στους 14 βαθμούς!