ΟΦΗ (U17) - ΑΕΚ (U17)

ΑΕΚάρα στην Κρήτη!

Με τέσσερα γκολ φιλοδώρησε τους Κρητικούς, υπάρχει αγωνία όμως για τον τραυματισμό του Τσαχματιώτη!

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 19 Οκτωβρίου 2019 | Talentabout.gr Team

Δεν δυσκολεύτηκε η καθόλου η ΑΕΚ για την 7η αγωνιστική της Super League U17 και κέρδισε με 4-2 τον ΟΦΗ.

Η Ένωση άνοιξε νωρίς το σκορ στο γήπεδο της Ελιάς, με τον Κωνσταντίνο Αντωνόπουλο, μόλις στο 12′. Ενώ λίγα λεπτά αργότερα (στο 19′) ο Παναγιώτης Γεωργέας έκανε δύο τα τέρματα του δικέφαλου.

Με την συμπλήρωση μισής ώρα παιχνιδιού ήρθαν τα δυσάρεστα μαντάτα για τους "κιτρινόμαυρους", ο Διεθνής με την U17 της Εθνικής Ελλάδος, Μενέλαος Τσιαχματιώτης τραυματίστηκε στο γόνατο και αναμένεται η διάγνωση.

Αν και ο τραυματισμός επηρέασε τους συμπαίκτες του, οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ δεν δυσκολεύτηκαν ούτε στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 51′ λεπτό ο Ανέστης Βλαχίδης έκανε το 0-3. Αν και οι Κρητικοί μείωσαν σε 1-3, οι ποδοσφαιριστές του Νεντέλκοβιτς πέτυχαν και τέταρτο τέρμα με τον Σοφοκλή Μιχόπουλο.

Λίγο πριν το τέλος ο ΟΦΗ διαμόρφωσε το τελικό 2-4.