TALENTABOUT.GR | Εθνικές ομάδες | U19 | Οι κλήσεις της Εθνικής Νέων για την Elite Round
Εθνική Νέων (U19)

Οι κλήσεις της Εθνικής Νέων για την Elite Round

Οι 20ποδοσφαιριστές που κλήθηκαν στην Εθνική Νέων (U19) για τα προκριματικά (Elite Round) του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U19.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13 Μαρτίου 2018 | Talentabout.gr Team

Ο ομοσπονδιακός προπονητής Γιάννης Γκούμας κάλεσε τους ποδοφαιριστές, που θα συμμετέχουν στην αποστολή της Εθνικής Νέων U19 για τους αγώνες της φάσης Elite Round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος της κατηγορίας U19.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα έχει κληρωθεί στον 3ο προκριματικό όμιλο μαζί με την Τσεχία, την Πολωνία και τη διοργανώτρια του τουρνουά Ιταλία.

Στην τελική φάση, που θα διεξαχθεί 16-29 Ιουλίου στην Φινλανδία, προκρίνονται οι επικεφαλής των βαθμολογιών των 7 προκριματικών ομίλων.

Αναλυτικά η αποστολή της Εθνικής Νέων (U19)

 

Σιαμπάνης Μάριος (28/9/1999) – ΠΑΟΚ

Διαβάζεται τώρα  Χάλασε του 18χρονου "πράσινου" στην Ιταλία!

Λύρατζης Ελευθέριος (22/2/2000) – ΠΑΟΚ

Παπάζογλου Δημήτριος (16/9/1999) – Novigrad FK

Δημητρίου Κωνσταντίνος (30/6/1999) – ΠΑΟΚ

Μπούσης Μιχαηλάκης (2/1/1999) – ΑΕΚ

Μελιόπουλος Δημήτριος (22/3/2000) – Ξάνθη ΑΟ

Τζοβάρας Γεώργιος (3/11/1999) – ΠΑΟΚ

Χατζηδίμπας Κωνσταντίνος (12/5/1999) – ΠΑΟΚ

Δουβίκας Αναστάσιος (2/8/1999) – Αστέρας Τρίπολης

Καμπετσής Ανάργυρος (6/5/1999) – Dortmund

Γιούσης  Χρήστος (8/2/1999) – ΑΕΚ

Στεργιάκης Αντώνιος (16/3/1999) – Slavia Sofia

Ζήσης Γεώργιος (23/4/1999) – Αστέρας Τρίπολης

Μπαλογιάννης Κωνσταντίνος (8/2/1999) – ΠΑΟΚ

Δημήτρουλας Αθανάσιος (2/3/1999) – Παναθηναϊκός

Αποστολάκης Κωνσταντίνος (28/5/1999) -Παναθηναϊκός

Βοϊλης Αλέξανδρος (26/5/2000) – Ολυμπιακός

Διαβάζεται τώρα  Πρώτη του Λοβέρα στο "τεστ" με την U19!

Ξενιτίδης Γεώργιος (4/9/1999) – Ολυμπιακος

Εμμανουηλίδης Δημήτριος (24/10/2000) -Παναθηναϊκός

Βιταλιώτης Γεώργιος (24/3/2000) – Ατρόμητος

 

Το πρόγραμμα των αγώνων της Εθνικής Νέων (U19) έχει ως εξής:

 

1η Αγωνιστική (21/03/2018)  Ελλάδα  – Ιταλία (17:30)

2η Αγωνιστική (24/03/2018)  Τσεχία – Ελλάδα (14:00)

3η Αγωνιστική (27/03/2018)  Πολωνία – Ελλάδα (16:30)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ