TALENTABOUT.GR | Πρωταθλήματα Yποδομής | Football League U19 | Γκολ με το τσουβάλι είχε η 8η αγωνιστική της Football League U19 (vid)
Football League U19

Γκολ με το τσουβάλι είχε η 8η αγωνιστική της Football League U19 (vid)

Η 8η αγωνιστική της Football League U19 είχε πολλά γκολ και άκρως ανταγωνιστικά παιχνίδια.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 20 Φεβρουαρίου 2018 | Talentabout.gr Team

Το εμφατικό 12-0 του Απόλλων Πόντου απέναντι στον Αιγινιακό ξεχωρίζει από τα υπόλοιπα , όμως υπήρχαν και άλλα παιχνίδια που το θέαμα ήταν πολύ υψηλό.

Ο Εργοτέλης πήρε μια ακόμα σπουδαία νίκη απέναντι στην αξιόμαχη Παναχαϊκή σε έναν φοβερό αγώνα γεμάτο αγωνία.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Εργοτέλης U19- Παναχαϊκή U19 3-2

Ο Εργοτέλης με την νίκη του επί της Παναχαϊκής εδραιώθηκε στην πρώτη θέση του 1ου ομίλου. Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε μόλις στο 5′ με τον Βασάρα όμως στο 16′ ο Κουτσογιαννάκης ισοφάρισε με ωραίο πλασέ. Στο 38ο λεπτό ο Κυριαλάνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-1 για τον Εργοτέλη. Στο 66′ ο Βασάρας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ισοφάρισε σε 2-2, για να έρθει ξανά ο Κυριαλάνης και να διαμορφώσει το τελικό 3-2.

Συνθέσεις:

Εργοτέλης: Κορνηλάκης, Λούσι, Κυριαλάνης (80’ Κουτεντάκης), Πλαϊτάκης, Κεφαλούκος, Τσακάνι, Κατσούρι, Σαϊτάκης (69’ Κουτάντος), Κουτσογιαννάκης (63’ Μαυροματίδης), Σαμπροβαλάκης (88’ Μουφτάρι), Δουλγεράκης.

Παναχαϊκή: Μπαμπούνης, Καρμακόλιας, Κυριακόπουλος, Νικολόπουλος, Αβάζα, Κωσταντακόπουλος, Καλαμπόκας, Σταυρόπουλος, Σταυρόπουλος, Βασάρας, Αυλωνίτης, Μπουτίβας.

Παναιγιάλειος U19- Σπάρτη U19 1-1

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Παναιγιάλειος έχασε σπουδαία ευκαιρία να προηγηθεί, όταν ο Ροδόπουλος σημάδεψε το δοκάρι. Η Σπάρτη όμως  άνοιξε το σκορ στο 73′ με σουτ του Συμεωνίδη, αλλά δεν κατάφερε να πάρει τους 3 βαθμούς της νίκης, καθώς στο 81′ ο Αγγελόπουλος έκανε το 1-1.

Συνθέσεις:

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Καρακίτσος, Δημητρέλης, Καφεντζής, Κόλα, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος (72΄Βλάχος), Κουτρόπουλος, Ροδόπουλος (57΄Αγγελόπουλος) , Τζιτζιφάκος (81΄Βουλδής), Αϊντίν.

ΟΦΗ U19- Καλλιθέα U19 3-1

Ο ΟΦΗ άργησε να πετύχει το πρώτο γκολ, παρότι είχε πολλές ευκαιρίες. Στο 74′ λοιπόν ο Κουράκης με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του. Η Καλλιθέα ισοφάρισε στο 84′ με τον Μαργαρώνη, αλλά δεν κράτησε πολύ η χαρά τους διότι ένα λεπτό μετά ο Σουρνάκης έκανε το 2-1. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Κουράκης.

ΟΦΗ: Παναγιώτου, Πλουμής, Λαγουδάκης, Κοκολογιάννης , Κορνάρος, Κοντογιάννης, Σουρνάκης, Σταυρακάκης (69′ Καλαιτζάκης), Νοικοκυράκης, Πλευράκης , Κουράκης (94′ Κουγιουμουτζής).

Απόλλων Πόντου U19 – Αιγινιακός U19 12-0

Καταιγιστική η γηπεδούχος ομάδα απέναντι στην γεμάτη απουσίες ομάδα του Αιγινιακού, που είχε στην αποστολή της μόνο 13 ποδοσφαιριστές. Οι Δαμουλάκης και Δραγάνης ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές, καθώς σημείωσαν 5 και 4 γκολ αντίστοιχα. Τα υπόλοιπα τέρματα τα πέτυχαν οι Δαλιανόπουλος και Μπίλης.

Συνθέσεις:

Απόλλων Πόντου (Κάκογλου): Παπουτσής, Δαλιανόπουλος, Κοιλιανίτης, Κύρκος, Μπίλης, Τούλης, Δαμουλάκης, Λούλος, Δραγάνης, Προκοπίου, Λουφάκης. Επαιξαν επισης Ζαφειρίου, Κουσίδης, Κιόσε, Κύρτσος, Τσιούπος.

Τρίκαλα U19- Βέροια U19 1-0

Επέστρεψαν στις νίκες τα Τρίκαλα έστω και δύσκολα όπως αποτυπώνει και το σκορ. Στο 38′ ήρθε το μοναδικό τέρμα του παιχνιδιού όταν από σέντρα του Κατσαντώνη , ο Κοντογιώργος με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Συνθέσεις:

Α Ο Τρίκαλα (Καρακούσης-Μπούτας): Μπουρούσης, Μανάφας, Νικολαρέας, Αλεξίου, Τσιμπούκας, Γερεντές (70΄Καινούργιος), Αλμπάνης (65΄Παϊλας), Κοντογεώργος (78΄Νικλητσιώτης), Κατσαντώνης, Αλεξανδρής (83΄Μπακατσής), Μπαρτζιώκας.
Βέροια (Καψαλιάρης): Πάνου, Παρασχόπουλος (17΄λ.τρ.Κουκουλιάντας), Τρούπκος (80΄Ματελόπουλος), Καγκελίδης, Ταουσάνης, Τζάνι, Χατζηγεωργίου, Σοφιανίδης (68΄λ.τρ. Λούτσης), Φωτόπουλος (75΄Βασίλτσης), Λίπε, Γκιλιόπουλος (60΄Θεοδώρου).

Άρης U19- Δόξα Δράμας U19 4-1

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης άνοιξε το σκορ μόλις  στο 1ο λεπτό με τον Κοντοπούλη και το 2-0 έκανε ο Δεληζάνος στο 31′. Το 3-0 έκανε ο Καλλίδης στο 65‘, ενώ λίγο πιο πριν είχε αποβληθεί Δεληγιώρογλου για την Δόξα. Στο 71′ ο Γρηγοριάδης μείωσε σε 3-1 για τους φιλοξενούμενους και το τελικό 4-1 το έκανε  ο Χατζηπιρπιρίδης στο 90′.

ΑΕ Καραϊσκάκης U19- Απόλλων Λάρισας U19 3-0

Η γηπεδούχος ομάδα άνοιξε το σκορ στο 23′ με κεφαλιά του Άτσκα. Το 2-0 ήρθε από σέντρα του Μαργώνη και όμορφο τελείωμα του Κούση στο 33′. Η ομάδα της Άρτας κυριαρχούσε και στο δεύτερο μέρος με συνέπεια να πετύχει και τρίτο τέρμα στο 76‘ με τον Βλάχο.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Σφήκας): Μπούκας (87′ Μπαλαούρας), Μήτσιος (84′ Δήμος), Μπάχα, Χρουσιέλ, Βλάχος, Καψάλης, Άτσκα, Βασίλας (79′ Χύσο), Καζέλης (57′ Κρίκας), Μαργώνης (81′ Δίπλας), Κούσης.

Απόλλων Λάρισας  (Τσότσος): Σπηλιόπουλος, Μπαρούτσας, Γκιντίδης, Μητρούσκας, Τσεκάι (46′ Βόγλης), Τσιούτσιας, Τσικρίκας, Τζέλλος (55′ Βαγενάς), Marggaj (86′ Πατέτσιος), Ντανίκας (66′ Ελιζόπουλος), Τσαπατόρης.

Αναγέννηση Καρδίτσας U19 – Πανσερραϊκός U19 0-5

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Βουδουρίδη, που πέτυχε χατ-τρικ με γκολ στο 10‘, στο 32′ και στο 62′ ο Πανσερραϊκός ανέβηκε στην δεύτερη θέση του ομίλου. Τα άλλα δύο τέρματα τα πέτυχαν οι Παπαδόπουλος και Πέτρου στο 15΄και στο 23΄αντίστοιχα.