Πλατανιάς (U20) - Απόλλων Σμύρνης (U20)

Ανατροπή με τριάρα!

Η U20 του Πλατανιά… αγρίεψε όταν βρέθηκε πίσω στο σκορ και στη συνέχεια “παρέσυρε” τον Απόλλωνα Σμύρνης.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 4 Φεβρουαρίου 2018 | Talentabout.gr Team

Σημαντική βαθμολογική ανάσα για την U20 του Πλατανιά.

Αν και βρέθηκαν να χάνουν στο 22’ από τον Απόλλωνα Σμύρνης (χάρη σε τέρμα του Γιαούπη), εντούτοις στη συνέχεια οι Κρητικοί… πήραν τα πάνω τους κι έφτασαν σε ευρεία νίκη με σκορ 3-1.

Ο Μαρκουλάκης ισοφάρισε λίγο πριν το ημίχρονο, ο Σινγκ ανέτρεψε τα δεδομένα στο 62’, ενώ στο τελευταίο λεπτό ο Ουές έβαλε το… κερασάκι στη τούρτα, κλειδώνοντας οριστικά το τρίποντο για τους γηπεδούχους.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Πλατανιάς: Πενταράκης, Βασιλάκης, Μαρκουλάκης, Κατσαρός, Λάμτζε, Πουρζιτίδης, Γ. Αμαραντίδης, Αναστασόπουλος, Σινγκ, Μαθιουλάκης, Ουές.

Απόλλων Σμύρνης: Σταματίου, Παπακωνσταντίνου, Διονέλης, Σπίτζος, Γεωργάκας, Κόκορης, Σαχσανίδης, Σαρηγιάννης, Γιαούπη, Μεσσήνης, Ανδρεόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Σαββουλίδης, Παππάς, Βλάχος.