TALENTABOUT.GR | Πρωταθλήματα Yποδομής | Football League U19 | Η 7η αγωνιστική της Football League U19
Football League U19

Η 7η αγωνιστική της Football League U19

Σχεδόν τα πάντα είχε η 7η αγωνιστική της Football League U19 με πολλά γκολ και άφθονο θέαμα.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 13 Φεβρουαρίου 2018 | Talentabout.gr Team

Η 7η αγωνιστική της Football League U19 καταρχάς είχε το μεγάλο ντέρμπι Εργοτέλης – ΟΦΗ, που είχε μεγάλο ενδιαφέρον και βαθμολογικά.

Επίσης ο Παναιγιάλειος πανηγύρισε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα και γενικά όλα τα παιχνίδια είχαν πολλά γκολ , με αρκετά από αυτά να κρίνονται στο γκολ.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός U19- Παναιγιάλειος U19  1-2

Η κρητική ομάδα προηγήθηκε στο 4′ με τον Λουβιτάκη που απέφυγε τον τερματοφύλακα και πλάσαρε εύστοχα. Στο 21′ όμως ήρθε η ισοφάριση του Παναιγιάλειου, με πέναλτι του Ζησιμόπουλου. Την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Σπυρόπουλος στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και με αυτό το τέρμα ο Παναιγιάλειος πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Συνθέσεις:

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Κώστας Βερναδάκης): Μπλατσιώτης, Πατσουμαδάκης (65′ Τακτικάκης), Λαμπάκης, Νικολακάκης, Γραμόζης, Βαρουξάκης (46′ Κουντουρόγιαννης), Χρυσός, Ν. Αργυρουδάκης, Καζάκος, Καβράκης, Λουβιτάκης.

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Καρακίτσος, Χύσα, Αϊντίνι, Σουβατζόγλου, Σακελλαρόπουλος, Ζησιμόπουλος, Σπυρόπουλος (86′ Βολδής), Κουτρόπουλος, Ροδόπουλος (76′ Αγγελόπουλος), Τζιτζιφάκος, Τσουρής (28′ λ.τρ. Κόλα).

Εργοτέλης U19- ΟΦΗ U19  2-1

Ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ με τον Μαυροματίδη στο 18′, όμως στο 24′ ο Δουλγεράκης με αυτογκόλ έφερε το παιχνίδι από εκεί που άρχισε. Στο 33ο λεπτό ο Σαιτάκης έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Εργοτέλη και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 2-1. Στην επανάληψη η ομάδα του ΟΦΗ στάθηκε άτυχη, καθώς είχε τρία δοκάρια αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει  και ο Εργοτέλης πανηγύρισε την μεγάλη νίκη.

Συνθέσεις:

ΟΦΗ: Λεοντιάδης, Κοκολογιάννης, Πλουμής,Λαγουδάκης, Κοντογιάννης, Πλευράκης, Αζίζι, Κουράκης, Σουρνάκης, Νοικοκυράκης.

Αναγέννηση Καρδίτσας U19- Απόλλων Πόντου U19 2-1

Η ομάδα της Καρδίτσας ευτύχισε να προηγηθεί στο 10′ με τον Κορέλα όπου μετά από μία ασταθή απόκρουση του Παπουτσή, πλάσαρε σωστά και άνοιξε το σκορ. Ο Μπακαλούδης ισοφάρισε για τον Απόλλων Πόντου στο 62′, όμως η Αναγέννηση κατάφερε και σκόραρε στο 76′ με τον Παπαευθυμίου να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

Συνθέσεις:

Αναγέννηση Καρδίτσας (Σ. Παπαβασιλείου): Κατσίκας, Κιόρρας, Γκαραβέλας, Φλεβάρης (12′ λ.τ. Στράτος), Καρκαλέτσος, Ζέρβας (90+2′ Καραγιάννης), Κορέλας, Παπαευθυμίου, Πλούμης, Χαντζής, Κρανής.

Απόλλων Πόντου (Χρ. Κάκογλου): Παπουτσής, Ζέρβας, Κύρκου, Λαζαρίδης, Δαλιανόπουλος, Μπακαλούδης, Μπίλης, Λουφάκης, Κύρζος, Δαμουλάκης, Προκοπίου.

Βέροια U19- ΑΕ Καραϊσκάκης U19 1-2

Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε στο 17′ με τον Μπάχα και το 0-2 ήρθε με αυτογκόλ της Βέροιας στο ημίωρο της αναμέτρησης. Η Βέροια μείωσε το σκορ με πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Φωτόπουλος στο 68′, όμως δεν κατάφερε να κάνει κάτι παραπάνω και ηττήθηκε.

Συνθέσεις:

ΑΕ Καραϊσκάκης: Μπούκας, Μήτσιος, Άτσκα, Μπάχα, Βλάχος (88′ Δήμος), Καζέλης (75′ Ζοτάι), Χύσο (80′ Θεμελής), Βασίλας, Καψάλης, Μαργώνης, Κούσης.

ΒΕΡΟΙΑ: Πάνου, Παρασχόπουλος (65΄Κουκουλιάτας), Τρούπκος, Ταουσάνης (80΄Μπεκιαρίδης), Καγκελίδης, Κουτσούκης, Τζάνι, Χ’’Γεωργίου (70’Θεοδώρου), Βασίλτσης (60΄Λίπε), Φωτόπουλος, Σοφιανίδης.

Απόλλων Λάρισας U19- Άρης U19 1-3

Δόξα Δράμας U19- Αιγινιακός U19 6-1

Καταιγιστική η Δόξα Δράμας,  ξεκίνησε δυναμικά και άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Δεληγιώρογλου , το 2-0 έγινε από τον Γεωργιάδη στο 15′ ενώ το τρίτο γκολ για την ομάδα της Δράμας το πέτυχε ο Γρηγοριάδης. Ο Αιγινιακός μείωσε σε 3-1 με τέρμα του Μιχαηλούδη στο 22′, όμως ένα λεπτό αργότερα ο Γεωργιάδης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 4-1. Στο 32′ ο Γεωργιάδης έκανε χατ-τρικ πετυχαίνοντας το 5ο γκολ της ομάδας του. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Διγκόζης στο 50′.

Συνθέσεις:

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Βεζυρίδης, Θεοδωρίδης (54’ Καλλιμάνης), Χατζηδημητρίου, Δεληγιώρογλου, Παρασκευάς, Κούτκας, Παπαγεωργίου (46’ Μακράκης), Γρηγοριάδης, Γεωργιάδης (46’ Κορώνης), Πούλας (54’ Προκοπίου), Διγκόζης (65’ Λυκίδης).

Πανσερραϊκός U19- Τρίκαλα U19 2-1

Ο Βουδουρίδης άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Πανσερραϊκού μόλις στο 3ο λεπτό, όμως στο 20′ ήρθε η αντίδραση των Τρικάλων που ισοφάρισαν με εξαιρετικό πλασέ του Αλεξανδρή. Ο Τραπεζανλίδης στο 86′ πέτυχε το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων και χάρισε την νίκη στη ομάδα του.