TALENTABOUT.GR | Πρωταθλήματα Yποδομής | Football League U19 | "Έβρεξε" γκολ την 5η αγωνιστική της Football League U19
Football League U19

"Έβρεξε" γκολ την 5η αγωνιστική της Football League U19

Πολλά γκολ μπήκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο στη Football League U19, με την επτάρα του ΟΦΗ να ξεχωρίζει.

ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ: 31 Ιανουαρίου 2018 | Talentabout.gr Team

Σπουδαία παιχνίδια διεξάχθηκαν στην αγωνιστική της Football League U19, οπού ξεχώρισε η μεγάλη σε έκταση νίκη του ΟΦΗ και η λύτρωση του Άρη στις καθυστερήσεις.

Στον 1ο όμιλο η Παναχαϊκή παραμένει πρώτη, όπως αντίστοιχα και ο Άρης στον 2ο καθώς επικράτησε του ΑΕ Καραϊσκάκης.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

ΟΦΗ U19- Σπάρτη U19 7-0

Ο ΟΦΗ ήταν καταιγιστικός απέναντι στην Σπάρτη και σκόραρε 7 φορές ενώ είχε ευκαιρίες και ένα δοκάρι για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ. Για τους γηπεδούχους τρία γκολ πέτυχε ο Αζίζι , δύο ο Κουράκης και από ένα  οι Πλευράκης και Καλαϊτζάκης. Το παιχνίδι μάλιστα παρακολούθησε από κοντά ο προπονητής της πρώτης ομάδας του ΟΦΗ, Νίκος Παπαδόπουλος μαζί με τους συνεργάτες του.

Συνθέσεις:

ΟΦΗ (Βασίλης Κρασανάκης): Παναγιώτου, Πλευράκης (59’ Καλαιτζάκης), Ρουσάκης, Πλουμής, Λαγουδάκης, Περδίκης (39’ λ.τ. Κουγιουμουτζής), Αζίζι, Κοντογιάννης (65’ Μαρινάκης), Κουράκης (65’ Λαμπριανίδης), Σουρνάκης, Νοικοκυράκης (75’ Μπελαδάκης).

Σπάρτη: Mπακοδήμος, Ολάνης, Χατζηαντωνάκης, Μπέζας, Μαζαρέκου (46’ Νεστόπουλος),Καββούρης, Λυκούδης, Κοβάτσι (60’ Κοβάτσι), Βόρφι (70’ Μηνακάκης), Σεμερτζίδης, Καφαντάρης.

Εργοτέλης U19 – Κισσαμικός U19 3-0

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα ο Εργοτέλης κέρδισε τον Κισσαμικό με 3-0. Στο 27′ ο Λυδάκης άνοιξε το σκορ ενώ 5 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 3-0 ήρθε από τον Σαμπροβαλάκη με κεφαλιά, ύστερα από την σέντρα του Μαυροματίδη.

Συνθέσεις:

Εργοτέλης: Κορνηλάκης, Λούσι (58’ Σεραφιμείδης), Μαυροειδης (66’ Κουτεντακης), Πλαϊτάκης (78’ Μουφτάρι), Δουλγεράκης, Τσακάνι, Σαϊτάκη, Κεφαλούκος, Κουτσογιαννάκης 61’ Μαυροματίδης, Κατσούρι, Λυδάκης (73’ Σαμπροβαλάκης)

Διαβάζεται τώρα  Φωτορεπορτάζ του ΑΕΚ - Ξάνθη της U19! (photos)

ΑΟΧ/Κισσαμικός: Μπλατσιώτης, Γραμόζης, Αργυρουδάκης, Λαμπάκης, Κωσταντές, Νικολακάκης, Πουβιτάκης, Καζάκος, Τσελεβιτς, Χρυσός, Καρβάκης.

Παναχαϊκή U19 – Παναιγιάλειος U19 2-1

Ο Βαρσαμίδης ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την Παναχαϊκή που εν τέλει κατάφερε να πάρει ακόμα μία νίκη με 2-1.

Συνθέσεις:

Παναχαϊκή (Παπαπαναγής): Mπαμπούνης, Αυλωνίτης, Κυριακόπουλος, Καρμακόλιας, Αμπάρα, Κωνσταντακόπουλος, Μπούτιβας, Σταυρόπουλος, Βασάρας, Βαρσαμίδης, Καλαμπόκας.

Παναγιάλειος (Παρασκευόπουλος): Καρακίτσος, Χύσα, Καφετζής, Σκιαδάς, Κόλα, Ζησιμόπουλος, Αλντίνι, Κουτρόπουλος, Ροδόπουλος, Τζιτζιφάκος, Σπυρόπουλος.

Πανσερραϊκός U19 – Δόξα Δράμας U19 3-1

Ο Πέτρου άνοιξε το σκορ στο 19′ για την ομάδα από τις Σέρρες. Ο ίδιος παίκτης ανέλαβε να εκτελέσει το πέναλτι στο 53′ και έκανε το 2-0. Η Δόξα Δράμας αντέδρασε και μείωσε σε 2-1 στο 72′ με σκόρερ τον Γρηγοριάδη. Δεν κράτησε πολύ η χαρά για τους φιλοξενούμενους, καθώς ένα λεπτό αργότερα ο Γουάλεϊ σκόραρε και έκανε το 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Συνθέσεις:

Πανσερραϊκός (Τ.Σαββίδης): Μυσιρλής , Βουγιουνδρούκας , Μακούσης , Σαμαράς , Τσαταλπασίδης , Θωμαϊδης , Παπαδόπουλος (68’Κρίτσκας ),Καπτέλι Ρετζίνο(87’ Θεοδωρίδης ), Σαρέγκος (58’ Γουάλεϊ ), Βουδουρίδης (80’Μπουτάκογλου ), Πέτρου(91’ Τραπεζανίδης ).

Δόξα Δράμας (Χ.Αθανασιάδης):Βεζυρίδης , Θεοδωρίδης (46’Γεωργιάδης), Χατζηδημητρίου , Δεληγιώρογλου (90’Μαυροσαββίδης ), Παρασκευάς (90’Ανδρεάκης ),Κούτκας (74’Κορώνης),Παπαγεωργίου , Αντωνιάδης , Πούλας ,Γρηγοριάδης , Λυκίδης (63’Μακράκης).

Διαβάζεται τώρα  Προπόνηση με Ατματσίδη η U19! (vid)

Απόλλων Λάρισας U19 – Αν. Καρδίτσας U19 1-1

Τρίκαλα U19 – Απόλλων Πόντου U19 3-1

Τα Τρίκαλα μπήκαν δυνατά και άνοιξαν το σκορ στο 20′ με τον Μανώλη. Στο 82′ ο Μπαρτζιώκας διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, αλλά 4 λεπτά μετά ο Απόλλων μείωσε σε 2-1 με τον Λάππα. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε με το πέναλτι που έβαλε ο Κατσαντώνης στις καθυστερήσεις.

Συνθέσεις:

Aπόλλων Πόντου Παπουτσής, Κύρκου, Λαζαρίδης Λ., Μπίλης (85΄ Ζαφειρίου), Ζέρβας, Λούλος (85΄Λάππας), Κύρτζος (67΄Τσιούπας), Τούλης, Πεϊκίδης, Λουφάκης (80΄Λαζαρίδης Γ.), Μπακαλούδης.

ΑΕ Καραϊσκάκης U19  – Άρης U19 0-1

Ο Άρης έκανε το 4/4 με γκολ στις καθυστερήσεις. Συγκεκριμένα ο Καλλίδης στο 94′ έκανε το 0-1 και έδωσε την νίκη στην ομάδα του. Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρέθηκαν περίπου 400 άτομα, μεταξύ αυτών και οι ποδοσφαιριστές της πρώτης ομάδας.

ΑΕ Καραϊσκάκης  (Δημήτρης Σφήκας): Μπούκας, Καψάλης, Κρίκας, Άτσκα, Μπάχα, Μάρκος (87΄ Δίπλας), Καζέλης (60΄ Τσίρκας), Χύσο, Κούσης, Μαργώνης, Βλάχος (66΄ Μήτσιος).
Άρης  (Πασχάλης Μελισσάς): Αρβανίτης, Καλλίδης, Καραϊσκος, Γιάντσος (34΄ Μπαγκαλιάνης), Λιάτσης, Πότσι (64΄ Ψωματάκης), Μπουλγκουρίδης, Κλιγγόπουλος, Κοντοπούλης (76΄ Εμμανουηλίδης), Καρβούνης, Χατζηιγνατίδης.